Իրանի հոգեւոր առաջնորդը ԱՄՆ-ին ու նրա դաշնակիցներին մեղադրել Է աշխարհին ահաբեկելու մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ը եւ իր դաշնակիցները չարաշահում են ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի ոչ ռացիոնալ եւ անարդարացի կառուցվածքը, որպեսզի իրագործեն իրենց շահերը: Այս մասին, ինչպես հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին, օգոստոսի 30-ին Թեհրանում Չմիավորման շարժման գագաթնաժողովի բացմանը հայտարարել Է Իսլամական Հանրապետության հոգեւոր առաջնորդ Ալի Խամենեին:
«Վաշինգտոնը եւ նրա դաշնակիցները փորձում են աշխարհին պարտադրել իրենց արժեքները: Նրանց հետաքրքրում Է սոսկ սեփական անվտանգությունը, մինչդեռ մնացած աշխարհի անվտանգությունը նրանց համար ոչ մի նշանակություն չունի»,- ասել Է նա:
«Նրանք պարտադրում են իրենց կանոնները եւ մնացած աշխարհին ահաբեկում են ՄԱԿ-ի միջոցով,- ընդգծել Է Խամենեին:- Բոլորը հոգնել են այս իրավիճակից: Աշխարհը չպետք Է ղեկավարվի մի քանի ագրեսիվ տերությունների կողմից: Այն թեւակոխում Է նոր դարաշրջան, եւ Չմավորման շարժմանը մեծ դեր Է հատկացված դրանում»:

США и их союзники запугивают остальной мир с помощью Совбеза ООН, Хаменеи
США и их союзники злоупотребляют нерациональной и несправедливой структурой Совета Безопасности ООН, чтобы реализовать свои интересы. Об этом заявил сегодня в Тегеране на открытии саммита Движения неприсоединения /ДН/ духовный лидер Исламской Республики аятолла Али Хаменеи,сообщает Арменпресс со ссылкой на Итар-Тасс.
"Вашингтон и его союзники пытаются навязать свои ценности в мире. Их интересует только собственная безопасность, в то время как безопасность остального мира для них не имеет никакого значения", - сказал он. - ".
"Они навязывают свои правила и запугивают остальной мир через ООН, - подчеркнул Хаменеи. - Все устали от такого положения дел. Мир не должен управляться несколькими агрессивными державами. Он вступает в новую эпоху, и Движению неприсоединения отведена большая роль в нем".