Սիրիացի ընդդիմադիրները ղեկավարվում են Թուրքիայից. Reuters
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սիրիացի զինված ընդդիմադիրները ղեկավարվում են Թուրքիայից: Ադանայում հատուկ շտաբ է ստեղծվել Սիրիայում Ասադի դեմ պայքարող ընդդիմադիրներին ղեկավարելու համար», -ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Reuters լրատվական գործակալությունը:
Անգլիական լրատվական գործակալությունը նշում է, որ այս տեղեկությունը հայտնել է Դոհայում գտնվող իր հավաստի աղբյուրը, որի հաղորդմամբ` Ադանայի շտաբը գտնվում է Թուրքիայի վերահսկողության տակ, եւ որ այդ կառույցին մասնակցում են նաեւ Սաուդյան Արաբիան եւ Քաթարը:
Նշվում է, որ ամենայն հավանականությամբ Դամասկոսում Սիրիայի բարձրաստիճան պաշտոնյաների նկատմամբ ընդդիմադիրների իրագործած ահաբեկչական ակտը, որի հետեւանքով սպանվել են Սիրիայի պաշտպանության եւ ներքին գործերի նախարարները, եւս ղեկավարվել է Ադանայի շտաբից:
Թուրքիան ավելի վաղ հերքել է սիրիացի ընդդիմադիրներին զենք վաճառելու եւ Դամասկոսում ռմբային հարձակման մեջ դեր ունենալու մասին պնդումները:

The Syrian opposition is led by Turkey: Reuters
Yerevan, July 27, ARMENPRESS: “The Syrian armed opposition is led by Turkey. A special headquarters has been established to lead the Syrian opposition against Assad”, “Armenpress” reports citing “Reuters” news agency.
The British news agency notes that this information comes from a reliable source in Doha, according to which the headquarters of Adana is under Turkey’s control, and Saudi Arabia and Katar are also in the structure.
It is likely that the opposition’s terroristic act in Damascus against the Syrian high-ranked officials was also guided by the Adana headquarters: Syrian Ministers of Defense and Internal Affairs were killed in the crime.