«Ամերիա Գավաթ»-ին մասնակցելու համար Երեւան է ժամանել շուրջ 100 թենիսիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիան և Միջազգային թենիսի ֆեդերացիան (ITF) հուլիսի 9-14-ը Երևանում արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ անցկացնում են «Ամերիա Գավաթ» Futures դասի` տղամարդկանց թենիսի պրոֆեսիոնալ մրցաշար, որի համար «Ամերիա» ընկերությունների խումբը սահմանել է մրցանակային ֆոնդ 15000 ԱՄՆ դոլարի չափով: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Ամեիաբանկ»-ից, մրցաշարին մասնակցելու համար Երևան է ժամանել շուրջ 100 թենիսիստ, ավելի քան տասնհինգ երկրից` Ռուսաստան, Չեխիա, Բելառուս, Սլովակիա, Ուկրաինա, Լեհաստան, Ավստիա, Հնդկաստան և այլն:
«Ամերիա Գավաթ» մրցաշարին մասնակցում են նաև ՀՀ թենիսի տղամարդկանց հավաքականի անդամներ Խաչատուր Խաչատրյանը և Աշոտ Գևորգյանը: Առաջին անգամ Հայաստանում պրոֆեսիոնալ մրցաշարի է մասնակցելու շնորհալի թենիսիստ Տիգրան Մարտիրոսյանը, ով վերջին տարիներին բնակվում է Միացյալ Նահանգներում և այսուհետ հանդես է գալու տղամարդկանց թենիսի Հայաստանի հավաքականի կազմում:
Մրցաշարը դատում են Միջազգային թենիսի ֆեդերացիայի մրցավարներ, որոնց թվում են տարածաշրջանում միակ white badge կարգի մրցավարներ Գրիգոր Դավթյանն ու Արսեն Մովսիսյանը: Մրցաշարի գլխավոր մրցավարն է silver badge կարգի մրցավար Պավել Լիսովցևը, ով առաջին անգամ է Հայաստանում:
Առաջին անգամ հնարավոր կլինի մրցաշարի բոլոր խաղերին հետևել նաև on line տարբերակով, Միջազգային թենիսի ֆեդերացիայի կողմից գործածվող Live Scoring ծրագրի միջոցով` ալցելելով tennisarmenia.am կայք:

About 100 tennis players arrived in Yerevan to take part in “Ameria Cup”
YEREVAN, JULY 9, ARMENPRESS: Armenia Tennis Federation and International Tennis Federation (ITF) are organizing an “Ameria Cup” level professional tennis tournament for men on 9-14 July, in Yerevan. So the group of Ameria companies have established a prize fund of US 15 000 Dollars. Ameria Bank informed Armenpress, that 100 tennis players have arrived in Yerevan from more than 15 countries - Russia, the Czech Republic, Belarus, Slovakia, Ukraine, Poland, Austria, India.
Khachatur Khachatryan and Ashot Gevorgyan from Armenian Tennis team of men will take part in the “Ameria Cup”. It is the first time for Tigran Martirosyan, who will participate in the professional tournament, he lived in the United States for the recent years, he will be involved in the Armenian tennis team for men.
The tournament will be judged by the referees of International Tennis Federation, among them are Grigor Davtyan and Arsen Movsisyan, who are the only white badge referees in the region. The general referee of the tournament will be silver referee Pavel Lisovcev, who is the first time in Armenia.
There will be an opportunity to follow the tournament games online for the first time via tennisarmenia.am web site by the Live Scoring program, which is used by the International Tennis Federation.