Ուկրաինայի նախագահը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը շնորհավորել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ծննդյան 58-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Հարգելի Սերժ Ազատի, ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ ամուր առողջություն ու Ձեր պետական գործունեության մեջ հետագա հաջողություններ, իսկ հայ ժողովրդին` խաղաղություն, բարգավաճում եւ ամենայն բարիք»,- ասված է Յանուկովիչի ուղերձում:
Միաժամանակ Ուրաինայի նախագահն ընդգծում է հայ-ուկրաինական հարաբերությունների ընդլայնման դրական դինամիկան տարբեր ոլորտներում, ավանդական բարեկամական հարաբերությունների ամրապդումը:
«Ես այս ամենում տեսնում եմ Ձեր անձնական ներդրումը: Արժեւորում եմ մեր անձնական ընկերական կապերը, որոնք նույնպես նպաստում են երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացմանը»,- նշված է ուղերձում:

Ukrainian President congratulates Serzh Sargsyan on the occasion of birthday
YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS: President of Ukraine Viktor Yanukovych has congratulated the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan on the 58 anniversary of his birthday. Armenpress reports citing Ukrainian President's official website.
‘’Respectable Mr. Sargsyan accept my warm congratulations on your birthday occasion. I wish you good health and further success in your state activities, and national peace, prosperity and all the best to Armenian nation " Yanukovich said in his message.
At the same time Ukrainian President underscored the expansion of Armenian-Ukrainian relations pertaining to various fields, as well as the strengthening of traditional friendly relations.
‘’ I highlight your personal investment in this. I appreciate our personal friendly relations, which also contribute to the development of the ties of two countries ‘’the message ran.
By the invitation of the President of Ukraine Viktor Yanukovych the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan will leave for Ukraine on an official visit on July 1.