Սինհուան Չինաստանի հաղթանակն Է կանխատեսում Լոնդոնի Օլիմպիադայում
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնի Օլիմպիադայի մեկնարկից մեկ ամիս առաջ Չինաստանի պետական լրատվական գործակալությունը՝ Սինհուան, կանխատեսում Է հրապարակել, որի համաձայն ՉԺՀ-ի հավաքականը նվաճված մեդալների քանակով վերստին առաջինը կլինի՝ առաջ անցնելով ԱՄՆ-ի օլիմպիականներից:
Սինհուան կանխատեսում Է, որ Չինաստանի հավաքականը կնվաճի առնվազն 37 ոսկե մեդալ, դրանցից ինը՝ մարմնամարզությունից: Չորս տարի առաջ կայացած Պեկինի Օլիմպիադայում չին մարզիկները նվաճել Էին 51 ոսկե մեդալ՝ 15-ով ավելի, քան երկրորդ տեղն զբաղեցրած ԱՄՆ-ի հավաքականը:

Cиньхуа предсказывает Китаю победу на Олимпиаде в Лондоне
За месяц до открытия летней Олимпиады в Лондоне китайское государственное информационное агентство Синьхуа опубликовало прогноз, согласно которому сборная Китая вновь окажется лидером по количеству завоеванных медалей, опередив олимпийцев из США.
Синьхуа предсказывает, что сборная Китая завоюет по меньшей мере 37 золотых медалей, девять из них - за гимнастические дисциплины.
Четыре года назад на Олимпиаде в Пекине китайские спортсмены получили 51 золотую медаль - на 15 больше, чем занявшая второе место американская сборная.