ՀՀ Նախագահը կմեկնի Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 5-ից 7-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից, այցի շրջանակներում Նախագահը կմասնակցի Հյուսիսատլանտյան խորհուրդ+Հայաստան նիստին, ելույթ կունենա Կոնրադ Ադենաուերի հիմնադրամում:
Սերժ Սարգսյանը Բրյուսելում մի շարք հանդիպումներ կունենա. Նախագահը կհանդիպի ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի, Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Մանուել Բառոզուի, ԵՄ խորհրդի նախագահ Հերման Վան Ռոմպոյի, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Մարտին Շուլցի, ԵՄ ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի, Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Վիլֆրիդ Մարտենսի հետ: Նախատեսված է նաև հանդիպում Բելգիայի խորհրդարանի ղեկավարության հետ:
Աշխատանքային այցի օրակարգում նախատեսված է Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը Բելգիայի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ ևս:

President of Armenia to leave for Brussels
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS: Armenian President Serzh Sargsyan will leave for Brussels on a working visit March 5-7. Within the framework of the visit the President will participate in North-Atlantic Council+Armenia sitting and will deliver a speech at Konrad Adenauer Foundation, president's press service told Armenpress.
In Brussels Serzh Sargsyan will hold a number of meetings with high-ranking European officials: the president will meet with NATO Secretary General Anders Fogh Rasmussen, President of the European Commission José Manuel Barroso, President of the European Council Herman Van Rompuy, European Parliament Speaker Martin Schulz, Commissioner for Enlargement and Neighborhood Policy Štefan Füle, European People's Party President Wilfried Martens. A meeting with the board of the Belgian parliament is planned as well.
The agenda of the working visit also intends Serzh Sargysna's meeting with representatives of Armenian organizations of Belgium.