Դրամի շրջված խորհրդանիշը թուրք ընդդիմադիրին հիշեցրել է Էրդողանի անունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Ֆաիք Օզթրաքը հայտարարել է, որ թուրքական նոր լիրան խորհրդանշում է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի անունը: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով թուրքական «Հուրիեթ»-ը:
Օզթրաքը, անդրադառնալով մարտի 1-ին թուրքական լիրայի նոր խորհրդանիշի հրապարակմանը, նշել է, որ Կենտրոնական բանկի անկախության վերջին կետը այն դարձավ, որ Էրդողանի անվան առաջին տառերը դարձրեց թուրքական փողի խորհրդանիշը: ԺՀԿ փոխնախագահը նշել է, որ այդպիսով դա Կենտրոնական բանկի կողմից լավագույն նվերն է Էրդողանին, ով ոչ մի պահ բաց չի թողնում ցույց տալու համար, որ ցանկանում է միապետ դառնալ:
Թուրքիայի կենտրոնական բանկը մարտի 1-ին հանդիսավորությամբ հրապարակել էր այդ երկրի արժույթի` թուրքական լիրայի նոր խորհրդանշանը:
Թուրքական արժույթի նոր խորհրդանշանը նման է հայկական դրամի խորհրդանշանին եւ հանդիսանում է նրա շրջված տեսակը:

YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS.Deputy leader of Turkish Republican People's Party Faik Öztrak stated that the new symbol of the Turkish currency symbolizes the name of the Prime Minister of Turkey Recep Tayyip Erdogan, Armenpress reports citing Turkish "Hurriyet".
Referring to the publication of new symbol of Turkish lira on March 1, Öztrak said that the final point of independence of the Central Bank of Turkey became making the first letters of Erdogan's name symbol of Turkish currency. The deputy leader of the Turkish opposition party noted that it is the best gift of the Central Bank to Erdogan who is not losing a moment to show his desire of becoming a monarch.
The Central Bank of Turkey ceremonially publicized the new symbol of the Turkish currency on March 1.