Պահպանակներ օգտագործելու պահանջը պոռնոինդուստրիային հարկադրում Է հեռանալ Լոս Անջելեսից
ԼՈՍ ԱՆՋԵԼԵՍ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսում բազավորված պոռնոինդուստրիայի պրոդյուսերները հայտարարել են, որ կհակազդեն այն նոր պահանջին, որը համապատասխան ֆիլմերի դերասաններին պարտավորեցնում Է օգտվել պահպանակներից, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Los Angeles Times-ը:
Պոռնոստուդիաների սեփականատերերը ծրագրում են պահանջի վիճարկումը դատարանում կամ քաղաքից տեղափոխվելը:
Ինչպես պարզաբանել են ինդուստրիայի ներկայացուցիչները, 1990-ական թվականներին նրանք իրենք են փորձել ներդնել պահպանակների օգտագործումը, սակայն ֆիլմերի վաճառքներն սկսել են կտրուկ նվազել: Այնուամենայնիվ, նկարահանումների ժամանակ դերասաններին հիմա Էլ թույլատրված Է օգտվել պաշտպանության միջոցներից, սակայն նրանց մեծ մասը դա չի անում:
Ամերիկյան պոռնոինդուստրիան Լոս Անջելեսում Է կենտրոնացած տասնյակ տարիներ: Ըստ գնահատումների՝ քաղաքում նկարահանվող ֆիլմերի հինգ տոկոսից ոչ պակաս մասը դասվում Է «մեծերի համար» կարգին: Ինդուստրիայի եկամուտները չափվում են միլիոնավոր դոլարներով:
Հիշեցնենք, որ 2012 թվականի հունվարին Լոս Անջելեսի քաղաքային խոհուրդը քվեարկել Է այն որոշման օգտին, որը պոռնոֆիլմերի դերասաններին պարտավորեցնում Է նկարահանումների ժամանակ օգտագործել պահպանակներ: Որոշումն ուժի մեջ Է մտնելու մարտի 5-ին:

Требование использовать презервативы вынуждает порностудии покидать Лос-Анджелес
Продюсеры порноиндустрии, базирующейся в Лос-Анджелесе, заявили, что будут противодействовать новому требованию, обязывающему актеров соответствующих фильмов пользоваться презервативами, сообщает Арменпресс со ссылкой на Los Angeles Times.
В планы владельцев порностудий входит оспаривание требования в суде или переезд из города, сообщает порталKorrespondent.net.
Как пояснили представители индустрии, они сами пытались внедрить использование презервативов в 1990-х годах, однако продажи фильмов начали резко падать. Тем не менее, во время съемок актерам и сейчас разрешено пользоваться средствами защиты, однако большинство из них этого не делают.
Американская порноиндустрия сосредоточена в Лос-Анджелесе на протяжении десятков лет. По оценкам, не менее пяти процентов фильмов, снимаемых в городе, относятся к разряду "для взрослых". Доходы индустрии измеряются миллионами долларов.
Напомним, в январе 2012 года Городской совет Лос-Анджелеса проголосовал за постановление, обязывающее актеров порнофильмов использовать презервативы во время съемок. Постановление вступает в силу 5 марта.