Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է` բանակի ձեռքբերումները Հայաստանը դարձնում են ավելի ամուր
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց բանակի կազմավորման 20-րդ տարեդարձի առթիվ հունվարի 27-ին ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը պարգևներ եւ զինվորական կոչումներ հանձնեց ծառայության մեջ աչքի ընկած զինվորականներին ու սպաներին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Նախագահը նշեց, որ ՀՀ զինված ուժերի ստեղծման հոբելյանի առթիվ հանձնվող պարգևների միջոցով մեր երկիրն ու ժողովուրդն իր վերաբերմունքն է արտահայտում զինվորականության անձնուրաց ծառայության համար:
«Այսօր դուք պարգևատրվում եք ձեր հաջողությունների ու ձեռքբերումների համար, որոնք Հայաստանը դարձնում են ավելի ամուր բոլոր առումներով: Մաղթում եմ ձեզ, հարգելի՛ զինվորականներ, քաջ առողջություն, բարի ծառայություն և Հայոց բանակի մարտունակության անշեղ բարձրացման ուժ ու կորով: Մենք հպարտ ենք ձեզնով ու ձեր զինակից ընկերներով»,- նշեց Սերժ Սարգսյանը:

YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS: On the occasion of the 20th anniversary of formation of the Armenian army President Serzh Sargsyan handed a number of awards and military titles to a number of servicemen. President noted that with the awards and the titles the country and the people express their attitude toward the military for their devoted service.
"Today you are being awarded for your success and achievements which makes Armenia stronger in all respects," the leader of the country said, wishing the military health, safe service and strength to develop the army. "We are proud of you and your friends in arms,” the President said.