Ֆիլիպ Կոտլերի դասընթացը տարածաշրջանային մեծ ընդգրկում ունի. կարծում է Վրաստանի մասնակիցը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարքեթինգի պրոֆեսոր Ֆիլիպ Կոտլերը նոյեմբերի 14-ին Երեւանում անցկացրեց «Մենեջերների ու տնօրեննների ֆորում»: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Մարքեթինգի հայկական ասոցիացիայի նախագահ Արամ Նավասարդյանը, մարքեթինգի հիմնադիրը ՀՀ ու միջազգային կազմակերպությունների տնօրեններին ու վարչական անձնակազմին ներկայացրեց իր նոր' «Marketing 3.0 Profitability. Returnability, Sustainability» հայեցակարգը: «Նախատեսված էր, որ դասընթացին պետք է մասնակցի 200 մարդ, սակայն այսօր մասնակիցների թիվը հասնում է 270-ի: Բոլորը տպավորված են, քանի որ ֆորումի ավարտին նրանց հնարավորություն տրվեց նաեւ հարցեր ուղղել Կոտլերին»,- նշեց նա:
«Սփրին Գրուպ» ընկերության միջազգային ծրագրերի ղեկավար Տաթեւիկ Սիմոնյանը նշեց, որ հայաստանյան կազմակերպություններին հնարավորություն տրվեց հասկանալ մարքեթինգի պատասխանատուի ճիշտ աշխատելաոճն, ինչպես նաեւ թիմային աշխատանքի կարեւորությունը բիզնեսի կայացման առումով: «Իսկ սոցիալական պատասխանատվության տեսանկյունից, Կոտլերը կարեւորեց հաճախորդի հետ ճիշտ շփումը' նրան աշխատանքային գործընթացներում ներգրավելու համար»,-ասաց նա:
«Marketing house Georgia» ընկերության տնօրեն Ելենե Գորդեեւան նշեց, որ բացառիկ հնարավորություն է մարքեթինգի դասեր ստանալ հենց գիտության հիմնադրի կողմից: «Տարբեր երկրներից ու հատկապես Վրաստանից մասնակիցների մեծ թիվը խոսում է այն մասին, որ միջոցառումը տարածաշրջանային մեծ ընդգրկում ունի»,- ավելացրեց Վրաստանի մասնակիցը:

YEREVAN, NOVEMBER 14, ARMENPRESS:
Professor of Marketing Philip Kotler conducted in Yerevan November 14 "Managers and Directors' Forum". Speaking to Armenpress chairman of the Armenian Association of Marketing Aram Navasardyan said that the founder of Marketing presented his new "Marketing 3.0 Profitability. Returnability, Sustsainability" concept. "About 200 people were intended to participate in the classes but today their number has reached 270. Everyone is impressed as at the end of the forum they had an opportunity to ask questions," he noted.
Head of international projects of "Sprin Group" Tatevik Simonyan noted that the Armenian organizations had an opportunity to understand the right working style of marketing specialist as well as the importance of team work regarding the reinforcement of business. Kotler rated high the right contact with customer for engaging him in right processes.
Director of "Marketing house Georgia" company Elene Gordeeva noted that it is an exclusive opportunity to get marketing lessons from the founder of this science. "The big number of participants from Georgia speaks about regional involvement of the event," the Georgian participant said.