Նենսի Փելոսին հիմնավորում է ԱՄՆ-ի կողմից Հայաստանին Ադրբեջանից գրեթե երկու անգամ շատ տրվող օժանդակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կողմից Հայաստանին եւ Ադրբեջանին տրամադրվող ֆինանսական օգնությունը կոչված է Հարավային Կովկասում կայունության ապահովմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկացնում են, որ այս մասին ԱՄՆ-ի ադրբեջանական ցանցի նամակին ի պատասխան նշել է դեմոկրատ կոնգրեսական, ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի նախկին նախագահ Նենսի Փելոսին:
Նրա խոսքով' այդ գումարներն ուղղված են նաեւ դիվանագիտական ճանապարհով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծմանն ուղղված ջանքերի աջակցմանը:
Ի դեպ, 2012թ-ի համար ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման Կոնգրեսից խնդրել է 44.3 մլն դոլար օժանդակություն տրամադրել Հայաստանին եւ 21.45 մլն դոլար' Ադրբեջանին:
«Հուսով եմ, որ դուք ինձ կդիմեք նաեւ ձեզ հետաքրքրող այլ հարցերով»,- ադրբեջանցիներին պատասխան նամակում նշել է Ն.Փելոսին:

Nancy Pelosi grounds why US support extended to Armenia is larger
YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS:The financial support extended to Armenia and Azerbaijan by the USA is for provision of stability in South Caucasus, Congresswoman Nancy Pelosi said in response to the letter of the Azerbaijani network of the USA, Armenpress reports, citing Turkish mass media.
According to her, that money is also directed toward supporting the efforts directed toward settlement of Nagorno Karabakh conflict in diplomatic way.
By the way, US President Barack Obama has asked the Congress to provide USD 44.3 million to Armenia and USD 21.45 million to Azerbaijan
"I hope you will also apply to me with other questions exciting you," Nancy Pelosi said in the response letter addressed to the Azerbaijani.