Հ.Հարությունյանը «Forbes»-ի գնահատականն արժանահավատ չի համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում քաղաքական նոր մշակույթ է ձեւավորվում, ինչի վկայությունը քաղաքական երկխոսության առկայությունն է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը' բնական համարելով, որ երկխոսության ընթացքում Հայ ազգային կոնգրեսը ներկայացնում է իր պահանջները, իսկ իշխանությունը ցուցաբերում իր վերաբերմունքը եւ նույնպես որոշ պահանջներ առաջ քաշում:
ՀԱԿ ներկայացուցիչ Գուրգեն Եզիազարյանն էլ կարծիք հայտնեց, որ երկրի խնդիրների մեծամասնության պատճառը չկարգավորված կապիտալիստական հարաբերություններն են, ինչի պատճառով էլ Հայաստանն արժանացավ «Forbes»-ի համապտասխան գնահատականին:
«Ոչ մեկը չի ժխտում' սկսած հանրապետության նախագահից, որ ունենք լրջագույն տնտեսական խնդիրներ, եւ ցանկանում ենք, որ մեր ժողովուրդը բարեկեցիկ ապրի, իսկ այդ ուղղությամբ բարեփոխումներ ձեռնարկվում են»,- շեշտեց Հ.Հարությունյանը' նշելով, որ «Forbes»-ը եւ նման կազմակերպություններ հաճախ աչքի են ընկնում տարբեր երկրների նկատմամբ կողմնակալ վերաբերմունքով: «Այդ գնահատականն ընդհանրապես արժանահավատ չեմ համարում»,- նշեց պատգամավորը:

Parliamentarian believes “Forbes” rating not reliable
A new culture is being formed in Armenia which may be testified with the existence of political dialogue, member of Armenian Republican Party's faction Hamlet Harutyunyan said at a news conference today, considering it natural that during the dialogue the Armenian National Congress presents its demands and the authorities display their attitude and forward demands too.
Representative of the Armenian National Congress Gurgen Yeghiazaryan said the reason of the majority of the problems of the country is the non-regulated capitalistic relations that is the reason why Armenia received such an assessment by "Forbes".
"No one, starting from the president denies that we have serious economic issues and wish that our people live in welfare and steps are being undertaken in that direction", Harutyunyan said, noting that "Forbes" and such like organizations display biased attitude toward different countries. "These assessments are not reliable", the parliamentarian said.