Պորտսմութում միգրանտների դեմ բողոքի ցույցերը վերածվել են ոստիկանության հետ բախումների
Անօրինական միգրացիայի դեմ բողոքի ցույցերը վերածվել են ոստիկանության հետ բախումների Անգլիայի հարավային Պորտսմութ քաղաքում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հաղորդել է The Daily Telegraph պարբերականը:
Սեպտեմբերի 6-ին Պորտսմութ են տեղափոխվել անօրինական միգրանտներ այն նավից, որը բրիտանական իշխանությունները կալանել էին Լա Մանշում։ Դրանից հետո Մեծ Բրիտանիայի ռազմածովային ուժերի բազաներից մեկը հյուրընկալող նավահանգստային քաղաքում ինքնաբուխ բողոքի ակցիաներ են սկսվել, որոնց մասնակցել է շուրջ 500 մարդ։
Ցուցարարները փակել են նավահանգիստ տանող ճանապարհները, որտեղ, ենթադրաբար, գտնվում են միգրանտները։ Ակնկալվում է, որ նրանց Պորտսմութից կտեղափոխեն Մանստոն, որտեղ գործում է միգրանտների պահման կենտրոն։
Անկարգությունները ցրելու ընթացքում ոստիկանությունը կիրառել է արցունքաբեր գազ, սակայն ցուցարարներին հաջողվել է ճեղքել ոստիկանական պատնեշը և մտնել փոքր նավերի կայանատեղիի տարածք։
2018 թվականից ի վեր ավելի քան 205 հազար անօրինական միգրանտ Լա Մանշը փչովի նավակներով հատել և հասել է Մեծ Բրիտանիա։

В Портсмуте произошли столкновения с полицией из-за мигрантов
В Портсмуте, на юге Англии, протесты против нелегальной иммиграции переросли в столкновения с полицией. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает The Daily Telegraph.
6 сентября в Портсмут были доставлены нелегальные мигранты с судна, задержанного британскими властями в Ла-Манше. Это вызвало протесты в портовом городе, где находится одна из баз британского военно-морского флота, в которых участвовало около 500 человек.
Протестующие заблокировали дороги, ведущие к порту, где, как предполагается, находятся мигранты. Ожидается, что их перевезут из Портсмута в Манстон, где действует центр содержания мигрантов.
Полиция применила слезоточивый газ для разгона протестующих, но им удалось прорвать полицейское заграждение и проникнуть на стоянку для малых судов.
С 2018 года более 205 000 нелегальных мигрантов пересекли Ла-Манш на надувных лодках и добрались до Великобритании.