Հայաստանի ԱԺ նախագահն ու Կատարի դեսպանն անդրադարձել են տարածաշրջանային խնդիրներին և զարգացումներին
Հայաստանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 4-ին ընդունել է ՀՀ-ում Կատարի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մանսուր Աբդուլլա Սալեմ Սաադ Ալ-Սուլայթինին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ հանդիպման սկզբում դեսպանը շնորհավորել է Ռուբեն Ռուբինյանին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել երկկողմ հարաբերությունների առկա բարձր մակարդակի առնչությամբ և արդյունավետ համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամություն հայտնել։ Ընդգծվել են միջխորհրդարանական համագործակցության շարունակական խորացումն ու փոխայցերի կարևորությունը։

Председатель Национального Собрания Армении и посол Катара обсудили региональные вопросы и процессы
Председатель Национального Собрания Республики Армения Рубен Рубинян 4 сентября принял чрезвычайного и полномочного посла Государства Катар в РА Мансура Абдуллу Салема Саада Аль-Сулейтини.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на НС РА, в начале встречи посол поздравил Рубена Рубиняна с избранием на пост председателя Национального Собрания Республики Армения.
Стороны выразили удовлетворение нынешним высоким уровнем двусторонних отношений и готовность к продолжению эффективного сотрудничества. Была подчеркнута необходимость дальнейшего углубления межпарламентского сотрудничества и важность взаимных визитов.