Սամվել Գրիգորյանը նշանակվել է 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկով Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Սամվել Գրիգորյանին 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար նշանակելու մասին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում հայտնել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Հիմք ընդունելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկությունը՝ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է հրամանագիր, որի համաձայն Սամվել Գրիգորյանը նշանակվել է 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար»,- գրել է նախարարը։

Самвел Григорян назначен командиром 3-го армейского корпуса
По предложению премьер-министра Никола Пашиняна президент Армении Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Самвела Григоряна командиром 3-го армейского корпуса.
Как передает Арменпресс, об этом на своей официальной странице в Facebook сообщил министр обороны Армении Сурен Папикян.
«Принимая за основу предложение премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна, президент Республики Армения Ваагн Хачатурян подписал указ, согласно которому Самвел Григорян назначен командиром 3-го армейского корпуса», — написал министр.