Դիլիջանում կանցկացվի «Արվեստների և արհեստների» համահայկական փառատոնը
Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքում սեպտեմբերի 5-ին տեղի կունենա «Արվեստների և արհեստների»    համահայկական փառատոնը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել Մշակույթի և տուրիզմի պրոպագանդման Media Onix  ընկերությունը, որը փառատոնի կազմակերպիչն է։
Փառատոնն անցկացվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության, Հայաստանի բոլոր մարզերի մարզպետարանների աջակցությամբ։
Նշվում է, որ փառատոնն անցկացվում է արդեն 15-րդ անգամ։ Այն այս անգամ առանձնակի է իր ընդգրկվածությամբ՝ ներկայացված  են  ՀՀ   բոլոր  մարզերի քաղաքային և գյուղական համայնքները։
Փառատոնի շրջանակներում ավելի քան 70 տաղավարներում Հայաստանի բոլոր մարզերի քաղաքային և գյուղական համայնքների ստեղծագործ անհատներն ու մշակութային կենտրոնները ցուցադրում են իրենց աշխատանքները, կազմակերպում վարպետության դասեր։ Ներկայացնում են նաև իրենց տարածաշրջանին բնորոշ ուտեստներ, ազգային խոհանոցին բնորոշ առանձնահատկություններով և ավանդական հայկական հյուրասիրությամբ։

15th Arts and Crafts Festival to take place in Dilijan
The 15th Pan-Armenian Arts and Crafts Festival will take place in the city of Dilijan in Tavush Province on September 5, organizer Media Onix, a company promoting culture and tourism, said.
The festival is held with the support of the Tourism Committee of the Ministry of Economy, the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure, and the governors’ offices of all provinces of Armenia.
This year, the festival will be notable for its broad participation, with urban and rural communities from all provinces of Armenia represented.
As part of the festival, creative individuals and cultural centers from urban and rural communities across all provinces of Armenia will showcase their work and hold master classes at more than 70 booths. They will also present dishes characteristic of their regions, featuring traditional Armenian cuisine and hospitality.