Շվեյցարիան միացել է Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցների 20-րդ փաթեթի մի շարք միջոցառումների
Շվեյցարիայի իշխանություններն ընդլայնել են Ռուսաստանի դեմ սահմանված պատժամիջոցները՝ ընդունելով ԵՄ-ի՝ ՌԴ-ի նկատմամբ պատժամիջոցների 20-րդ փաթեթով նախատեսված մի շարք միջոցառումներ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»-ը, այս մասին հայտնում է երկրի Դաշնային խորհուրդը։
«Դաշնային խորհուրդը օգոստոսի 19-ին որոշում է կայացրել ընդունել Ռուսաստանի դեմ ԵՄ պատժամիջոցների 20-րդ փաթեթի լրացուցիչ միջոցառումներ»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Նոր միջոցառումներն, ըստ հաղորդագրության, ուժի մեջ կմտնեն օգոստոսի 20-ից և կվերաբերեն էներգետիկ, առևտրային ու ֆինանսական ոլորտներին։

Swiss authorities have expanded sanctions against Russia by adopting a number of measures included in the European Union’s 20th sanctions package against the Russian Federation, Interfax reported, citing the Swiss Federal Council.
“On August 19, the Federal Council decided to adopt additional measures from the EU’s 20th sanctions package against Russia,” the statement said.
According to the statement, the new measures will enter into force on August 20 and will apply to the energy, trade and financial sectors.