Ըմբիշ Սամվել Տերտերյանը դարձել է Մ20 տարեկանների ԱԱ-ի ոսկե մեդալակիր
Հայաստանի ըմբշամարտի Մ20 տարեկանների ընտրանու անդամ Սամվել Տերտերյանը դարձել է աշխարհի առաջնության ոսկե մեդալակիր։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Սլովակիայի մայրաքաղաք Բրատիսլավայում ընթացող մինչև 20 տարեկանների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնության հունահռոմեական ոճի 77 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում Սամվել Տերտերյանը մրցեց Ադրբեջանը ներկայացնող Զավիդ Նահմատովի հետ։ Գոտեմարտն ավարտվեց 1։1 հաշվով, ու քանի որ Տերտերյանն առաջինն էր միավոր վաստակել, նա էլ դարձավ հաղթող։
Իսկ ահա 87 կգ քաշային կարգի եզրափակիչում Յուրիկ Պետրոսյանը պարտվեց` դառնալով մրցաշարի արծաթե մեդալակիր:

Самвел Тертерян стал золотым медалистом Чемпионата мира по греко-римской борьбе до 20 лет
Член молодежной сборной Армении по греко-римской борьбе до 20 лет Самвел Тертерян стал золотым медалистом Чемпионата мира.
Как сообщает Арменпресс, в финале весовой категории до 77 кг проходящего в столице Словакии Братиславе Чемпионата мира по борьбе до 20 лет Самвел Тертерян сразился с представляющим Азербайджан Завидом Нахматовым. Поединок завершился со счетом 1:1, и поскольку Тертерян первым набрал очко, он и стал победителем.
А вот в финале весовой категории до 87 кг Юрик Петросян потерпел поражение, став серебряным призером турнира.