Իսրայելական հարվածների հետևանքով Գազայում նոր զոհեր կան
Գազայի հատվածում Իսրայելի օդային հարվածները խլել են ևս 6 մարդու կյանք՝ անկլավի բնակչության շրջանում զոհերի ընդհանուր թիվը հասցնելով 73,317-ի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Գազայի առողջապահության նախարարությունը՝ պարզաբանելով, որ վերջին 24 ժամվա ընթացքում Իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհվել է վեց պաղեստինցի, իսկ 37-ը՝ վիրավորվել։
Նշվում է, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 11-ին հայտարարված հրադադարից ի վեր՝ Գազայում զոհվել է ընդհանուր առմամբ 1,191 մարդ, վիրավորվել՝ 3,853-ը։
Այդ ընթացքում փլատակների տակից դուրս են բերվել նաև 803 մարմին։
Հաշվի առնելով այս տվյալները՝ Գազայում 2023 թվականի հոկտեմբերի 7-ից ի վեր՝ զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 73,317-ի, իսկ վիրավորների թիվը՝ 173,961-ի։

В результате израильских ударов в Газе есть новые жертвы
В результате израильских авиаударов по сектору Газа погибли еще шесть человек, в результате чего общее число погибших в анклаве достигло 73 317.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило Министерство здравоохранения Газы, пояснив, что за последние 24 часа в результате израильских ударов погибли шесть палестинцев и 37 получили ранения.
Отмечается, что с момента прекращения огня, объявленного 11 октября 2025 года, в Газе в общей сложности был убит 1191 человек и 3853 — ранены. За это время из-под завалов также было извлечено 803 тела.
Учитывая эти данные, общее число погибших в Газе с 7 октября 2023 года достигло 73 317 человек, а число раненых составило 173 961 человек.