Ֆինն Գերագուսյանը առաջին պրոֆեսիոնալ պայմանագիրն է կնքել «Սանդերլենդ»-ի հետ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի հարձակվող Ֆինն Գերագուսյանը առաջին պրոֆեսիոնալ պայմանագիրն է կնքել «Սանդերլենդ»-ի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է «Սանդերլենդ»-ի մամուլի ծառայությունը:
Նախորդ մրցաշրջանում հարձակվողը «Սանդերլենդ»-ի ակադեմիայի թիմերի կազմում դարձել է 13 գոլի և 3 գոլային փոխանցման հեղինակ, իսկ 2024/25 մրցաշրջանում դարձել է 19 գոլի հեղինակ:
«Ֆիննը հսկայական առաջընթաց է գրանցել վերջին մի քանի սեզոնների ընթացքում, և դա վկայում է նրա քրտնաջան աշխատանքի մասին: Ուրախ ենք, որ նա կշարունակի իր առաջընթացն ակումբում»,-ասել է ակումբի ակադեմիայի ղեկավար Ջոն Հյուիթսոնը:

Armenia international Finn Geragusian has signed his first professional contract with Sunderland, the English Premier League club announced.
The striker recorded 13 goals and three assists across Sunderland's academy teams last season, having registered 19 goal contributions during the 2024/25 campaign.
"Finn has made massive progress over the last couple of seasons and that is testament to his hard-working attitude. We are delighted that he will be continuing his progression at the club," said John Hewitson, Sunderland's Head of Academy.