Էդուարդ Սպերցյանը բուժզննում է անցել նոր ակումբում
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Էդուարդ Սպերցյանն ավարտել է ռուսական «Կրասնոդար»-ից Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Ահլի» տեղափոխությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է արաբ հեղինակավոր լրագրող Ահմեդ Ալ Լուկանը՝ «Ալ Ռիադիա» պարբերականից: Սպերցյանը երկուշաբթի բուժզննում է անցել Պորտուգալիայում և պայմանագիր է կնքել Սաուդյան Արաբիայի ակումբի հետ: Կողմերի միջև համաձայնագիրը նախատեսված է չորս տարով և ներառում է ևս մեկ մրցաշրջանով երկարաձգման տարբերակ:
Սպերցյանը նոր թիմին կմիանա նախամրցաշրջանային հավաքի ժամանակ, որը «Ալ Ահլի»-ն կանցկացնի Ավստրիայում:
2025/2026 մրցաշրջանում Էդուարդ Սպերցյանը բոլոր մրցաշարերում մասնակցել է 42 հանդիպման, դարձել 14 գոլի և 18 գոլային փոխանցման հեղինակ:

Spertsyan undergoes medical ahead of reported move to Saudi club Al Ahli
Armenia international Eduard Spertsyan has undergone a medical ahead of his reported transfer from Russian champions FC Krasnodar to Saudi Arabian club Al Ahli, according to Saudi sports daily Arriyadiyah.
The newspaper's journalist Ahmed Al Lukan reported that Spertsyan completed his medical examination in Portugal on Monday and signed a contract with the Saudi club.
According to the report, the agreement runs for four years and includes an option to extend it by an additional season.
Spertsyan is expected to join Al Ahli during the club's pre-season training camp in Austria.
During the 2025/26 season, the Armenian midfielder made 42 appearances in all competitions for Krasnodar, scoring 14 goals and providing 18 assists.