Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանն ու Ինտեգրացիայի լատինամերիկյան ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղարը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները
Ուրուգվայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Մարիամ Գևորգյանը հանդիպել է Ինտեգրացիայի լատինամերիկյան ասոցիացիայի (ALADI) գլխավոր քարտուղար Սերխիո Աբրեուի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունից՝ նշելով, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ALADI-ում Հայաստանի դիտորդի կարգավիճակի ընձեռած հնարավորությունները՝ լատինամերիկյան տարածաշրջանի երկրների հետ առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման և խորացման համատեքստում:

Посол РА в Уругвае и генеральный секретарь Латиноамериканской ассоциации интеграции обсудили перспективы сотрудничества
Посол Республики Армения в Уругвае Мариам Геворгян провела встречу с генеральным секретарем Латиноамериканской ассоциации интеграции (ALADI) Серхио Абреу.
Как передает Арменпресс, об этом заявило посольство Армении в Уругвае, отметив, что в ходе встречи обсуждались возможности, предоставляемые статусом наблюдателя Армении в ALADI, в контексте развития и углубления торгово-экономического сотрудничества со странами Латинской Америки.