Եվս 4 անձ ձերբակալվել է ընտրակաշառք տալու, ստանալու նոր դեպքերով․ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձայնագրություն է հրապարակել
Հայաստանի հակակոռուպցիոն կոմիտեի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողների կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել առ այն, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածուն նույն կուսակցության համակիրների և այլ անձանց հետ Ազգային ժողովի ընտրություններին  իրենց կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով Վայոց ձորի մարզի մի խումբ բնակիչների  տվել է ընտրակաշառք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ ընդգծվում է, որ հիշյալ կուսակցության համակիրները նաև նույն մարզի մի շարք բնակիչների նյութապես շահագրգռել են, որպեսզի վերջիններս մասնակցեն նշված կուսակցության կողմից Երևան քաղաքում 2026 թվականի հունիսի 4-ին անցկացվող հավաքին:
Հաղորդագրությանը կից Հակակոռուպցիոն կոմիտեն նաև ձայնագրություն է հրապարակել։
Դեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով ձերբակալվել է 4 անձ, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ։

В результате мер, принятых Антикоррупционным комитетом (АКК) Армении и полицией Министерства внутренних дел РА, получены фактические данные о том, что кандидат в депутаты от партии «Процветающая Армения» вместе со сторонниками этой партии и другими лицами давал предвыборные взятки группе жителей Вайоцдзорской области, требуя, чтобы они проголосовали за их партию на выборах в Национальное Собрание.
Как передает «Арменпресс», в опубликованном АКК сообщении подчеркивается, что сторонники указанной партии также финансово мотивировали ряд жителей той же области к участию в митинге, проведенном указанной партией в Ереване 4 июня 2026 года.
Антикоррупционный комитет также опубликовал аудиозапись.
В рамках уголовного производства, возбужденного АКК РА, задержаны 4 человека, проведены обыски и другие процессуальные действия.
Уведомление: Лицо, обвиняемое в совершении преступления, считается невиновным до тех пор, пока его вина не будет доказана в соответствии с процедурой, установленной Уголовно-процессуальным кодексом РА, решением суда, вступившим в юридическую силу.