Գանայի Հանրապետության դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալին
Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գանայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Կոմա Ջեհու-Ապպիային (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հանձնման արարողությանը հաջորդած հանդիպման ընթացքում նախարարի տեղակալը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն և արդյունավետ աշխատանք առաքելությունն իրականացնելու ընթացքում:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում  ակտիվացող համագործակցությունը և պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել խորացնել քաղաքական երկխոսությունը, ինչպես նաև փոխգործակցությունը տեխնոլոգիական, էներգետիկայի, մշակութային և այլ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում:

Посол Республики Гана вручил копии верительных грамот замминистру иностранных дел Армении
Заместитель министра иностранных дел Республики Армения Мнацакан Сафарян принял чрезвычайного и полномочного посла Республики Гана в Республике Армения Кому Джеху-Аппию (резиденция в Москве) в связи с вручением копии верительных грамот.
Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на пресс-релиз Министерства иностранных дел РА, в ходе встречи после церемонии вручения верительных грамот заместитель министра поздравил посла с вступлением в должность, пожелав ему успехов и эффективной работы в выполнении его миссии.
Собеседники с удовлетворением отметили активизацию сотрудничества на двусторонних и многосторонних платформах и выразили готовность к дальнейшему углублению политического диалога, а также сотрудничества в технологической, энергетической, культурной и других областях, представляющих взаимный интерес.