Գանայի Հանրապետության դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալին
Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գանայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Կոմա Ջեհու-Ապպիային (նստավայրը՝ Մոսկվա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, հանձնման արարողությանը հաջորդած հանդիպման ընթացքում նախարարի տեղակալը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություն և արդյունավետ աշխատանք առաքելությունն իրականացնելու ընթացքում:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում  ակտիվացող համագործակցությունը և պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել խորացնել քաղաքական երկխոսությունը, ինչպես նաև փոխգործակցությունը տեխնոլոգիական, էներգետիկայի, մշակութային և այլ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում:

Ghana’s new ambassador presents copy of credentials to Armenian Deputy FM
Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan has received the copy of the credentials of Ghana’s newly appointed non-resident ambassador to Armenia, Koma Jehu-Appiah.
According to a press release from the Foreign Ministry, during the meeting following the credential presentation ceremony, the Deputy Foreign Minister congratulated the ambassador on assuming office, wishing him success and effective work.
The Deputy Foreign Minister and the ambassador noted with satisfaction the expanding cooperation on bilateral and multilateral platforms and expressed readiness to continue deepening political dialogue, as well as cooperation in technology, energy, culture, and other areas of mutual interest.