ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի ներկայացուցիչներին է ներկայացրել տարածաշրջանային վերջին զարգացումները
«Երևանյան երկխոսություն» միջազգային համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը հանդիպել է Նյու Յորքի գրասենյակի գործադիր տնօրեն Թոմաս Թյոդլինգի և Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի հարավկովկասյան գրասենյակի ղեկավար Յակոբ Վյոլլենշտայնի  հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳ նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Ռոբերտ Աբիսողոմոնյանը զրուցակիցներին է ներկայացրել տարածաշրջանային վերջին զարգացումները` ընդգծելով Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության հետագա ամրապնդման և ինստիտուցիոնալացման կարևորությունը:
ԱԳ նախարարի տեղակալը ներկայացրել է «ԹՐԻՓՓ» ծրագրի մանրամասներն` ընդգծելով դրա իրականացման կենսական կարևորությունը Հարավային Կովկասում փոխկապակցվածության ներուժի և լոգիստիկ հնարավորությունների լիարժեք կիրարկման համար:
Հանդիպնան ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև այս տարի Հայաստանում հյուրընկալվելիք ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին, ինչպես նաև համագործակցության հեռանկարներին:

Замминистра ИД Армении представил руководителям Фонда Конрада Аденауэра последние региональные развития
В рамках международной конференции “Ереванский диалог” замминистра иностранных дел Республики Армения Роберт Абисогомонян встретился с Томасом Тёдлингом, исполнительным директором нью-йоркского офиса, и Якобом Волленштайном, руководителем южнокавказского отделения Фонда Конрада Аденауэра.
Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на пресс-релиз Министерства иностранных дел РА, Роберт Абисогомонян представил собеседникам последние региональные развития, подчеркнув важность дальнейшего укрепления и институционализации мира, установленного на Южном Кавказе.
Он информировал о деталях программы TRIPP, подчеркнув жизненно важное значение ее реализации для полного раскрытия потенциала взаимосвязи и логистических возможностей на Южном Кавказе.
В ходе встречи собеседники также затронули подготовительную работу к 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии, которая пройдет в Армении в этом году, а также перспективы сотрудничества. Также был затронут широкий круг международных и региональных вопросов.