500 մանկապարտեզի կառուցումից հետո հանրապետությունում ևս 100-ի կարիք կլինի. Փաշինյան
Հայաստանի կառավարությունն այս տարի կավարտի 500 մանկապարտեզի կառուցման, հիմնանորոգման ու վերակառուցման ծրագիրը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Աշխատանքի և աշխատավորների համերաշխության օրվան նվիրված միջոցառման ժամանակ քաղաքացիներից մեկի հետ շփման ընթացքում։
«Մենք այս տարի կավարտենք 500 մանկապարտեզների ծրագիրը, դրանից հետո մեր հաշվարկներով հանրապետությունում ևս 100 մանկապարտեզի կարիք կլինի։ Մենք նաև մասնավորին ենք խթանում, որպեսզի մանկապարտեզներ բացվեն, և մեր նպատակն է, որ ծնողները հնարավորինս շուտ աշխատանքի վերադառնան»,- ասել է Փաշինյանը։
500 մանկապարտեզի և 300 դպրոցի կառուցման, հիմնանորոգման և վերակառուցման ծրագիրը Հայաստանի կառավարության 2021-2026 թվականների ծրագրի դրույթներից մեկն է։

После строительства 500 детских садов республика будет нуждаться еще в 100. Пашинян
Правительство Армении завершит программу строительства, ремонта и реконструкции 500 детских садов в этом году.
Как передает Арменпресс, об этомзаявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в беседе с гражданином на мероприятии, посвященном Дню труда и солидарности трудящихся.
«В этом году мы завершим программу по 500 детским садам, после чего, по нашим расчетам, в республике потребуется еще 100 детских садов. Мы также поощряем частный сектор к открытию детских садов, и наша цель — чтобы родители как можно раньше вернулись к работе», — сказал Пашинян.
Программа строительства, ремонта и реконструкции 500 детских садов и 300 школ является одним из положений программы правительства Армении на 2021-2026 годы.