Վարչապետ Փաշինյանը Բագրատաշենում ներկա է գտնվել նորակառույց մանկապարտեզի բացմանը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզ կատարած այցի շրջանակում այցելել է Նոյեմբերյան համայնքի Բագրատաշեն բնակավայր, ներկա գտնվել բնակավայրի նորակառույց մանկապարտեզի բացման արարողությանը:
‹‹Արմենպրես››-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետ Փաշինյանն այցի վերաբերյալ համապատասխան տեսանյութ է հրապարակել ‹‹Ֆեյսբուք››-ի իր էջում:
Բացման հանդիսավոր արարողությունից հետո վարչապետը շրջայց է կատարել նորակառույց մանկապարտեզում՝ ծանոթանալով սաների համար նախատեսված պայմաններին: Վարչապետին մանրամասն տեղեկություններ է հաղորդել Քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Եղիազար Վարդանյանը:
Շրջայցի ընթացքում վարչապետն ուշադրություն է հրավիրել այն հանգամանքի վրա, որ նոր կառուցվող նմանատիպ մանկապարտեզների համար առավել նախընտրելի է ամբողջական փաթեթով նախագիծը:
‹‹Այնտեղ, որտեղ պետք է զրոյից կառուցել, կարծում եմ, այս մանկապարտեզի ձևի վրա պետք է կենտրոնանանք: Սա արդեն փաթեթով պատրաստված կառույց է, որը համալրված է նաև խաղահրապարակով և այլևս որևէ բան չկա այստեղ անելու: Ամեն ինչ փաթեթային է. կառուցում ու փոխանցում ես համայնքին, և վերջինս արդեն անելիք չունի: Մեզ համար էլ է հարմար, քանի որ մենք իմանում ենք, որ աշխատանքն ավարտել ենք և հանձնել համայնքին››,-շեշտել է վարչապետն՝ ընդհանուր առմամբ, գոհունակություն արտահայտելով կառուցված մանկապարտեզի աշխատանքների վերաբերյալ:
Վարչապետ Փաշինյանը շփումներ է ունեցել նաև տեղի բնակիչների հետ, ծանոթացել բնակավայրում առկա խնդիրներին և պատասխանել նրանց հուզող հարցերին:
Նոյեմբերյան համայնքի Բագրատաշեն բնակավայրի նորակառույց մանկապարտեզը նախատեսված է 140 երեխայի համար և ապահովված է ինչպես խաղահրապարակով, այնպես էլ կանաչ տարածքներով:

В Баграташене премьер-министр Пашинян присутствовал на открытии недавно построенного детского сада
В рамках своего визита в Тавушскую область премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян посетил поселок Баграташен в общине Ноемберян и присутствовал на церемонии открытия недавно построенного детского сада.
Как передает Арменпресс, премьер-министр Пашинян опубликовал соответствующее видео на своей странице в Facebook.
После церемонии открытия премьер-министр осмотрел новопостроенный детский сад, ознакомившись с условиями, предоставленными воспитанникам садика. Подробную информацию премьер-министру предоставил председатель Комитета по градостроительству Егиазар Варданян.
В ходе осмотра премьер-министр обратил внимание на то, что для новопостроенных детских садов такого типа предпочтительнее проект полного пакета.
«Там, где нам нужно строить с нуля, я думаю, нам следует сосредоточиться на форме этого детского сада. Это уже сооружение пакетного формата, которое также оборудовано игровой площадкой, и здесь больше ничего не нужно делать. Все представляет собой единый пакет: вы строите и передаете его муниципалитету, а последнему уже ничего не нужно делать. Это также удобно для нас, потому что мы знаем, что завершили работу и передали ее муниципалитету», — подчеркнул премьер-министр, выразив в целом удовлетворение ходом работ по построенному детскому саду.
Премьер-министр Пашинян также провел встречи с местными жителями, ознакомился с существующими проблемами в поселке и ответил на их вопросы.
Новый детский сад в поселке Баграташен общины Ноемберян рассчитан на 140 детей и оборудован как игровой площадкой, так и зелеными насаждениями.