Ծանրորդ Արա Աղանյանը դարձավ ԵԱ-ի արծաթե մեդալակիր
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց թիմի անդամ Արա Աղանյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`  վրացական Բաթումի քաղաքում ընթացող Եվրոպայի առաջնության տղամարդկանց  94 կգ քաշային կարգում Արա Աղանյանը պոկում վարժությունում երեք հաջող մոտեցում ունեցավ` բարձրացնելով 167 կգ, 172 կգ ու 175 կգ: Այս վարժությունում նա դարձավ արծաթե մեդալակիր: Հրում վարժությունում նա գլխավերևում պահեց 200 կգ ու 206 կգ: Այս ձևում նա բրոնզե մեդալակիր է: Երկամարտի 381 կգ արդյունքով` Արա Աղանյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն:
Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ Բուլղարիան ներկայացնող Կարլոս Նասարը:
Ավելի վաղ Հայաստանի հավաքականից Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիրներ էին դարձել Գառնիկ Չոլաքյանը, Ալեքսանդրա Գրիգորյանն ու Գոռ Սահակյանը: Բրոնզե մեդալ է  նվաճել Մարտին Պողոսյանը: Աննա Ամրոյանն էլ ոսկե մեդալակիր էր դարձել հրում վարժությունում:

Ара Аганян стал серебряным призером Чемпионата Европы по тяжелой атлетике
Член мужской сборной Армении по тяжелой атлетике Ара Аганян стал серебряным призером Чемпионата Европы.
Как сообщает Арменпресс, на проходящем в грузинском Батуми Чемпионате Европы в весовой категории до 94 кг Ара Аганян совершил три успешных подхода в упражнении «рывок», подняв 167 кг, 172 кг и 175 кг. В этом упражнении он стал серебряным призером.
В упражнении «толчок» он зафиксировал над головой 200 кг и 206 кг, завоевав малую бронзовую медаль.
С результатом 381 кг в двоеборье Ара Аганян стал вице-чемпионом Европы. Чемпионом Европы стал представитель Болгарии Карлос Насар.
Ранее серебряными призерами чемпионата Европы из сборной Армении стали Гарник Чолакян, Александра Григорян и Гор Саакян. Бронзовую медаль завоевал Мартин Погосян. Анна Амроян стала обладательницей золотой медали в упражнении «толчок»».