Ծանրորդ Գոռ Սահակյանը դարձավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր
Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, Եվրոպայի առաջնության կրկնակի չեմպիոն Գոռ Սահակյանը դարձավ ընթացիկ ԵԱ-ի փոխչեմպիոն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող Եվրոպայի առաջնության 71 կգ քաշային ծանրորդների պայքարում Սահակյանը պոկում վարժությունում ունեցավ երկու հաջող մոտեցում` 146 կգ, 150 կգ: Պոկում վարժությունում նա դարձավ ոսկե մեդալակիր:
Հրում վարժությունում նա բարձրացրեց 180 կգ: Այս ձևում նա երրորդն էր: Երկամարտի 330 կգ արդյունքով` Գոռ Սահակյանը Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն է:
Ավելի վաղ Հայաստանի հավաքականից ընթացող Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր էին դարձել Գառնիկ Չոլաքյանն ու Ալեքսանդրա Գրիգորյանը:

Гор Саакян завоевал серебро на Чемпионате Европы по тяжелой атлетике
Член мужской сборной Армении по тяжелой атлетике и двукратный чемпион Европы Гор Саакян стал вице-чемпионом текущего Чемпионата Европы.
Как сообщает Арменпресс, на соревнованиях по тяжелой атлетике в весовой категории 71 кг на Чемпионате Европы, который проходит в Батуми, Грузия, Саакян дважды успешно выполнил рывок: 146 кг и 150 кг. Он стал золотым медалистом в этом упражнении.
В толчке он поднял 180 кг. В этом упражнении он занял третье место. С суммарным результатом 330 кг Гор Саакян стал вице-чемпионом Чемпионата Европы.