Հայաստանի և Թուրքիայի ԱԳ փոխնախարարներն անդրադարձել են երկկողմ և տարածաշրջանային փոխկապակցվածությունն ապահովող նախագծերի իրանակացման հնարավորություններին
Անթալիայի դիվանագիտական համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպել է Թուրքիայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Բերրիս Էքինջիի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգի և տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր՝ անդրադառնալով խաղաղության և համագործակցության ամրապնդման կարևորությանը։
Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ և տարածաշրջանային փոխկապակցվածությունն ապահովող նախագծերի իրանակացման հնարավորություններին:

Заместители глав МИД Армении и Турции обсудили вопросы двусторонней повестки и региональные развития
На полях Анталийского дипломатического форума заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян 17 апреля провел встречу с заместителем министра иностранных дел Турции Беррис Экинджи.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники обсудили вопросы двусторонней повестки и региональные развития, подчеркнув важность укрепления мира и сотрудничества.
Были также затронуты возможности реализации проектов, обеспечивающих двустороннюю и региональную взаимосвязанность.