ՀՀ ԿԲ-ի կայքի և բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրի աշխատանքը, հնարավոր է՝ ժամանակավորապես անհասանելի լինի
Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի տեղեկատվական համակարգերի պլանային սպասարկման աշխատանքների կատարման արդյունքում ապրիլի 14-ին ժամը 19:00-23:00-ն հնարավոր է հասանելի չլինի Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի կայքը և բանկային հաշիվների կենտրոնացված ռեեստրի աշխատանքը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ԿԲ-ից՝ մեկտեղ ընդգծելով, որ ռեեստրի աշխատանքի հնարավոր ժամանակավոր դադարեցմամբ պայմանավորված՝ հնարավոր է հասանելի չլինեն ռեեստրից հարցման միջոցով տեղեկությունների ստուգմամբ աշխատող համակարգերի ծառայությունները, այդ թվում՝ հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված տոկոսավճարների չափով վճարված եկամտային հարկի վերադարձման դիմումների ընդունման էլեկտրոնային համակարգը, ինչպես նաև զինծառայողների ապահովագրության ազգային հիմնադրամի կողմից դրոշմանիշային վճարների գումարների վերադարձման էլեկտրոնային համակարգը, ինչպես նաև ԱՊՊԱ ոլորտում ապահովադիրների կողմից տրամադրված բանկային հաշվեհամարի ստուգման համակարգը:

Работа сайта ЦБ Армении и централизованного реестра банковских счетов временно может быть недоступна
В связи с плановым техническим обслуживанием информационных систем Центрального банка Республики Армения, 14 апреля с 19:00 до 23:00 может быть недоступен веб-сайт Центрального банка Республики Армения и работа централизованного реестра банковских счетов.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщили в ЦБ. В ЦБ подчеркнули, что в связи с возможной временной приостановкой работы реестра могут быть недоступны услуги систем, работающих с проверкой информации посредством запроса из реестра, в том числе электронная система приема заявлений о возврате подоходного налога, уплаченного в размере процентных платежей за обслуживание ипотечного кредита, а также электронная система возврата сумм гербовых сборов Национальным фондом страхования военнослужащих, система проверки номера банковского счета, предоставляемая страхователям в сфере ОСАГО.