Հրաձգության համաշխարհային ֆեդերացիան հատուկ պատվոգրով է պարգևատրել հայկական ֆեդերացիային
Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան հատուկ պարգևի է արժանացել հրաձգության համաշխարհային կառույցի կողմից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան:
Հրաձգության համաշխարհային ֆեդերացիայի նախագահ Լուչիանո Ռոսսին հատուկ պատվոգրով է պարգևատրել Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Հովհաննիսյանին ու ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արեգ Սարիբեկյանին` Երևանում ընթացող հրաձգության Եվրոպայի առաջնության անցկացման համար:
Սպորտային հրաձգության Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը անցկացվում է փետրվարի 27-ից մարտի 5-ը Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ Մրցաշարին մասնակցության հայտ են ներկայացրել ավելի քան 40 երկրի շուրջ 400 մարզիկ և մարզիչ։ Առաջնության շրջանակում կխաղարկվի մեդալների 70 հավաքածու։

Всемирная федерация стрельбы наградила Федерацию стрельбы Армении специальной грамотой
Президент Всемирной федерации стрельбы Лучано Росси вручил специальную грамоту президенту Армянской федерации стрельбы Артуру Ованнисяну и генеральному секретарю федерации Арегу Сарибекяну за организацию чемпионата Европы по стрельбе в Ереване.
Чемпионат Европы по стрельбе среди взрослых проходит с 27 февраля по 5 марта в Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна. Дляучастия в турнире подали заявки около 400 спортсменов и тренеров из более чем 40 стран. В рамках чемпионата будет разыграно 70 комплектов медалей.