Հայաստանի հավաքականը հրաձգության Եվրոպայի առաջնության ֆավորիտների թվում է. Սեյրան Նիկողոսյան
Հայաստանի հրաձգության հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը իր գլխավորած թիմին Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնության ֆավորիտներից է համարում:
«Նախապատրաստական աշխատանքները նորմալ տեմպերով առաջ են գնում, ինչի համար շնորհակալ եմ կազմակերպիչներին: Մեր հավաքականը շարունակում է մարզումներն ու պատրաստվում է երևանյան առաջնությանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` փետրվարի 23-ին կայացած ասուլիսի ընթացքում ասաց Նիկողոսյանը:
Վերջինս ընդգծեց, որ տարիներ առաջ ինքը երազում էր միջազգային մրցաշարերին գոնե 5 մասնակից ունենալ, այժմ Հայաստանում կայանալիք առաջնությանը մասնակցելու է 26 մարզիկով: «Լիահույս եմ, որ այս առաջնության անցկացմամբ մենք զարկ կտանք մարզաձևի առավել տարածմանն ու մյուս քաղաքներում ենթակառուցվածքների ստեղծմանը: Վստահ եմ, որ մեդալներ կունենանք: Իսկ ինձ համար մրցաշարին մասնակից ֆավորիտ երկրները շատ են, մենք ֆավորիտների թվում ենք: Հրաձգությունը եվրոպական երկրներում շատ զարգացած է»,-առանձնացրեց նա:
Սպորտային հրաձգության Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը կանցկացվի փետրվարի 27-ից մարտի 5-ը Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ Բացման պաշտոնական արարողությունը տեղի կունենա փետրվարի 27-ին՝ ժամը 19:00-ին։ Մրցաշարին մասնակցության հայտ են ներկայացրել ավելի քան 40 երկրի շուրջ 400 մարզիկ և մարզիչ։ Վերջնական հայտացուցակը կհաստատվի առաջիկա օրերին։ Առաջնության շրջանակում կխաղարկվի մեդալների 70 հավաքածու։

Сборная Армении по стрельбе среди фаворитов чемпионата Европы: тренер сборной Сейран Никогосян
Главный тренер сборной Армении по стрельбе Сейран Никогосян считает свою команду одним из фаворитов чемпионата Европы, который пройдет в Ереване.
“Подготовительная работа идет в обычном режиме, за что я благодарен организаторам. Наша команда продолжает тренировки и готовится к чемпионату в Ереване”, — как сообщает “Арменпресс”, сказал Никогосян на пресс-конференции 23 февраля.
Он подчеркнул, что несколько лет назад он мечтал о том, чтобы на международных соревнованиях участвовало хотя бы 5 спортсменов, а теперь на чемпионате в Армении выступят 26 стрелков.
“Я очень надеюсь, что проведение чемпионата даст толчок дальнейшему развитию этого вида спорта и созданию инфраструктуры и в других городах. Я уверен, что у нас будут медали. В турнире участвует много стран-фаворитов, и мы в числе фаворитов. Стрельба очень развита в европейских странах”, — подчеркнул он.
Чемпионат Европы по стрельбе среди взрослых пройдет с 27 февраля по 5 марта в Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна. Официальная церемония открытия состоится 27 февраля в 19:00. К участию в турнире подали заявки около 400 спортсменов и тренеров из более чем 40 стран. Окончательный список участников будет подтвержден в ближайшие дни. В рамках чемпионата будет разыграно 70 комплектов медалей.