Ֆուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար. Սանդրո Պերկովիչ
Երևանի «Նոա»-ի գլխավոր մարզիչ Սանդրո Պերկովիչը Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ի դեմ տոնած հաղթանակը կապում է իր ֆուտբոլիստների՝ միմյանց համար պայքարելու ձգտմամբ:
«Մեզ համար դժվար էր ոչ միայն առաջին րոպեներին, այլև ամբողջ խաղի ընթացքում: Մենք այս խաղին հնարավորինս լավ էինք պատրաստվել: Ես իսկապես ուրախ եմ Հովհաննես Համբարձումյանի համար, որը դարձավ առաջին հայ ֆուտբոլիստը, որը գոլ հեղինակեց այս փուլում: Իմ ֆուտբոլիստները պայքարում էին մեկը մյուսի համար, ինչը ինձ ամենաշատ դուր եկավ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ հետխաղյա մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Պերկովիչը:
Ֆուտբոլի Կոնֆերենցիաների լիգայի անցումային փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում Հայաստանի չեմպիոն «Նոա»-ն Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում ընդունել էր նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ին ու առավելության հասավ նվազագույն հաշվով: Պատասխան հանդիպումը կկայանա մեկ շաբաթ անց Ալկմարում:

Игроки боролись друг за друга: Сандро Перкович
Главный тренер ереванского “Ноa” Сандро Перкович объясняет победу над нидерландской командой “АЗ Алкмаар” в первом матче плей-офф Лиги конференции желанием своих игроков бороться друг за друга.
“Нам сложно было не только в первые минуты, но и на протяжении всей игры. Мы подготовились к этому матчу как можно лучше. Я очень рад за Ованнеса Амбарцумяна, который стал первым армянским игроком, забившим гол в этом матче. Мои игроки боролись друг за друга, и это мне понравилось больше всего”, — как передает “Арменпресс”, сказал Перкович на послематчевой пресс-конференции,
В первом матче плей-офф Лиги конференций чемпион Армении “Ноа” принимал нидерландский “АЗ Алкмаар” на Республиканском стадионе им. Вазгена Саргсяна и одержал победу с минимальным преимуществом. Ответный матч состоится через неделю в Алкмаре.