Տաթևիկ Սիմոնյանը միացել է Forbes Communications Council-ին
SPRING PR ընկերության համահիմնադիր և Doing Digital Forum-ի հիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանը հրավեր է ստացել անդամակցելու Forbes-ի Հաղորդակցությունների խորհրդին: Ընտրության հիմքում բիզնես ոլորտում ունեցած ազդեցությունն է, մասնագիտական փորձն ու ձեռքբերումները:
Forbes-ի Հաղորդակցությունների խորհուրդը (Forbes Communications Council) Forbes խորհրդի մաս է: Այն իրենց ոլորտներում առաջնորդ-ղեկավարների փակ համայնք է, որին հնարավոր է միանալ բացառապես հրավերով:
«Forbes-ի Հաղորդակցությունների խորհրդին անդամակցելը մեծ պատիվ է և, ըստ էության, ռազմավարական հաղորդակցությունների ոլորտում իրականացված աշխատանքի գնահատանքը: Ավելին, սա կարևոր հնարավորություն է՝ շփվելու աշխարհի առաջատար փորձագետների հետ, մտքեր փոխանակելու հաղորդակցության ոլորտի զարգացումների վերաբերյալ և մասնակցելու այնպիսի քննարկումների, որոնք ազդում են տարբեր շուկաներում բիզնես որոշումների կայացման վրա: Համոզված եմ, որ այս շարունակական երկխոսությունն ու համագործակցությունը ոչ միայն կհարստացնեն իմ մասնագիտական ուղին, այլև էլ ավելի լսելի կդարձնեն Հայաստանի ձայնն ու կամրապնդեն մեր երկրի դիրքը համաշխարհային հաղորդակցության օրակարգում»,-ասել է Տաթևիկ Սիմոնյանը:
Որպես Forbes-ի Հաղորդակցությունների խորհրդի անդամ՝ Տաթևիկ Սիմոնյանը նաև հնարավորություն կունենա իր հեղինակային փորձագիտական հոդվածները հրապարակել Forbes.com կայքում։
Ռազմավարական հաղորդակցությունների ոլորտում շուրջ երկու տասնամյակի փորձի շնորհիվ Տաթևիկ Սիմոնյանը սերտ կապեր է հաստատել մասնագիտական համայնքների հետ և իր ներդրումն ունեցել արդյունավետ հաղորդակցության ռազմավարությունների մշակման, միջմշակութային փոխգործակցության խթանման և ոլորտի չափորոշիչների զարգացման գործում։
Տաթևիկ Սիմոնյանն այժմ Լոնդոնում գործող Հասարակայնության հետ կապերի միջազգային ասոցիացիայի (IPRA) տնօրենների խորհրդի անդամ է, որտեղ ներկայացնում է Արևմտյան Ասիան և Մերձավոր Արևելքը, հանդիսանում է Դավոսի համաշխարհային հաղորդակցության ֆորում ասոցիացիայի (WCFA) խորհրդի եւ Ամերիկայի հասարակայնության հետ կապերի ասոցիացիայի (PRSA) անդամ:
Նրա նշանակալի նվաճումների թվում են Doing Digital Forum-ի հիմնադրումը, որը թվային փոխակերպումների բազմաբնույթ թեմաները քննարկող և լուծումներ առաջարկող միջազգային հարթակ է, ինչպես նաև 2022 թվականին Նյու Դելիում կայացած «PR & Corp Communications» գագաթնաժողովում «Տարվա համաշխարհային PR առաջնորդ» (Global PR Leader) տիտղոսին արժանանալը։

SPRING PR co-founder and the visionary behind the Doing Digital Forum, Tatevik Simonyan has been accepted into the Forbes Communications Council, an invitation-only organization for senior leaders with the opportunity to contribute expert insights on Forbes.com.
Forbes Communications Council is a part of the Forbes Councils, an invitation-only community for executives leading their industry.
“Being accepted into the Forbes Communications Council community is a meaningful professional honor and recognition of the work we are advancing in strategic communications,” said Tatevik Simonyan. “Beyond that, it presents a valuable opportunity to engage with leading experts from around the world, exchange insights on the evolving communications landscape, and contribute to conversations that influence business decision-making across markets. I am confident that this continued dialogue and collaboration will not only enrich my professional path, but also further strengthen Armenia’s voice and positioning within the global communications agenda.”
As a Forbes Communications Council member, Tatevik Simonyan will also be invited to work with a professional editorial team to share her expert insights in original thought leadership articles on Forbes.com, and to contribute to published Q&A panels alongside other experts.
With over two decades of experience in strategic communications across global business hubs, Tatevik Simonyan is a recognized leader in the international PR community. Renowned for her expertise in communications, event management, and building global partnerships, she develops high-impact strategies that accelerate brand growth and foster meaningful cross-cultural engagement. Through active involvement in professional communities, Tatevik also contributes her expertise to shaping impactful communication practices and advancing industry standards.
Tatevik currently serves as a Board Member of the International Public Relations Association (IPRA), London, is an Advisory Board Member of the World Communication Forum Davos (WCFA), and a member of the Public Relations Society of America (PRSA).
Among her notable achievements, Tatevik is the founder of the Doing Digital Forum, a leading digital transformation platform, and was named Global PR Leader of 2022 at the PR & Corp Communications Summit in New Delhi.