Մենք այսօր զարգացման և ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք. Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանն այսօր զարգացման և ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այդ մասին ասել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հրապարակված տեսանյութում։
«Ավարտեցի Հայոց պատմության երրորդ հատորի առաջին գրքի ընթերցումը և միանգամից սկսեցի երրորդ հատորի երկրորդ գրքի ընթերցումը։ Սերտել հայոց պատմության դասերը. դա, ըստ էության այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ։ Դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման և ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք»,-ասել է Փաշինյանը։

Сегодня у нас повестка развития, а не выживания: Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что у Армении сегодня повестка развития, а не выживания.
Как передает “Арменпресс”, премьер-министр сказал этом в видео, опубликованном на его странице в Facebook.
“Я закончил читать первую книгу третьего тома “Истории Армении” и сразу же приступил ко второй книге третьего тома. Изучайте уроки армянской истории. По сути, это то, чем я занимаюсь постоянно. Это одна из причин, по которой сегодня у нас повестка дня развития, а не выживания”, — заключил Пашинян.