Հրաձիգ Էլմիրա Կարապետյանը կարևորում է Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունում լավ մասնակցությունը
Հայաստանի հրաձգության հավաքականի անդամ, աշխարհի գավաթակիր Էլմիրա Կարապետյանն առանձնակի կարևորում է Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունն ու նմանատիպ մրցաշարը մայրաքաղաքում անցկացնելը:
«Հրաձգությունն այնպիսի մարզաձև է, որ մինչև բուն մեկնարկի օրը` մրցաշարի մասնակցության օրը, չես կարող վստահ ասել, թե ինչ մարզավիճակում ես: Սակայն, ինքս ամեն ինչ անում եմ, որ մրցաշարի օրերին լավ մարզավիճակում լինեմ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կարապետյանը:
Մինչ Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունը հրաձիգները մասնակցել են մի շարք միջազգային մրցաշարերի ու այժմ էլ վերջին մարզումներն են անցկացնում մայրաքաղաքում:
«Իրականում մեզ համար երազանք էր, որ Եվրոպայի առաջնությունը անցկացվեր մեր երկրում: Այս առումով բոլորս շատ ոգևորված ենք: Էմոցիոնալ առումով այդքանով ամեն ինչ ավարտվում է, իսկ առաջնությանը պատրաստվում ենք, ինչպես բոլոր մրցաշարերին: Ձգտելու եմ մեդալակիր դառնալ, սակայն ինչ կլինի, ցույց կտա ժամանակը»,-առանձնացրեց նա:
Սպորտային հրաձգության Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը կանցկացվի փետրվարի 27-ից մարտի 5-ը Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։ Բացման պաշտոնական արարողությունը տեղի կունենա փետրվարի 27-ին՝ ժամը 19:00-ին։  Արդեն իսկ մրցաշարին մասնակցության հայտ են ներկայացրել ավելի քան 40 երկրի շուրջ 400 մարզիկ և մարզիչ։ Վերջնական հայտացուցակը կհաստատվի առաջիկա օրերին։ Առաջնության շրջանակում կխաղարկվի մեդալների 70 հավաքածու։

Стрелок Эльмира Карапетян придает большое значение успешному участию в предстоящем в Ереване чемпионате Европы по стрельбе
Член сборной Армении по стрельбе, победительница Кубка мира Эльмира Карапетян придает большое значение проведению чемпионата Европы и подобных турниров в столице.
«Стрельба — это такой вид спорта, что до самого старта, до дня участия в турнире, нельзя с уверенностью сказать, в какой ты форме. Однако я сама делаю все, чтобы быть в хорошей форме в дни турнира», — сказала Карапетян в беседе с журналистами, сообщает «Арменпресс».
Перед чемпионатом Европы в Ереване стрелки участвовали в ряде международных турниров и сейчас проводят заключительную подготовку в столице.
«На самом деле, для нас было мечтой, чтобы чемпионат Европы прошел в нашей стране. В этом отношении мы все очень взволнованы. Эмоционально все заканчивается на этом, и мы готовимся к чемпионату, как и ко всем турнирам. Я буду стремиться стать медалисткой, но что будет, покажет время», — подчеркнула она.
Чемпионат Европы по стрельбе среди взрослых пройдет с 27 февраля по 5 марта в спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна. Официальная церемония открытия состоится 27 февраля в 19:00. Около 400 спортсменов и тренеров из более чем 40 стран уже подали заявки на участие в турнире. Окончательный список участников будет подтвержден в ближайшие дни. В рамках чемпионата будет разыграно 70 комплектов медалей.