ԱՄՆ նախագահը պատրաստվում է այցելել Վենեսուելա
«Ես պատրաստվում եմ այցելել Վենեսուելա»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Թրամփը Սպիտակ տան հրապարակած ուղիղ եթերում ունեցած ելույթի ընթացքում՝ հավելելով, որ Միացյալ Նահանգները շատ լավ հարաբերություններ ունի Վենեսուելայի նախագահի հետ։
ԱՄՆ նախագահը լրացուցիչ մանրամասներ չի ներկայացրել նախատեսվող այցի ժամկետների կամ օրակարգի վերաբերյալ։
Ավելի վաղ, Վենեսուելայի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դելսի Ռոդրիգեսը հայտարարել էր, որ հրավեր է ստացել այցելելու Միացյալ Նահանգներ և քննարկում է այն ընդունելու հնարավորությունը

Президент США намерен посетить Венесуэлу
"Я собираюсь посетить Венесуэлу", - как передает Арменпресс, Трамп заявил об этом в прямом эфире, трансляция которого была опубликована Белым домом, добавив, что у Соединенных Штатов очень хорошие отношения с президентом Венесуэлы.
Президент США не предоставил дополнительных подробностей о датах или программе запланированного визита.
Ранее временно исполняющая обязанности президента Венесуэлы Делси Родригес объявила, что получила приглашение посетить Соединенные Штаты и рассматривает возможность его принятия.