Հայաստանի և Ռուսաստանի միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստը կկայանա մարտին
Հայաստանի Ազգային ժողովի և Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հերթական նիստը կկայանա մարտին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն՝ Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպումից հետո։
Մատվիենկոյի խոսքով՝ միջխորհրդարանական հանձնաժողովը արդյունավետ կերպով գործում է՝ նպաստելով երկու երկրների օրենսդիր մարմինների միջև համագործակցության զարգացմանը։
«Մարտին նախատեսվում է հանձնաժողովի հերթական հանդիպումը, որի ընթացքում կքննարկվեն փոխգործակցության հարցերը։ Կարծում եմ՝ սա մեր երկրների միջև դաշնակցային հարաբերությունների շատ կարևոր բաղադրիչ է»,- նշել է Վալենտինա Մատվիենկոն։

Очередное заседание межпарламентской комиссии Армении и России состоится в марте
Очередное заседание межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным собранием Армении и Федеральным собранием Российской Федерации состоится в марте.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщила председатель Совета Федерации РФ Валентина Матвиенко на брифинге после встречи со спикером Национального Собрания Армении Аленом Симоняном.
Валентина Матвиенко заметила, что межпарламентская комиссия эффективно работает, способствуя развитию сотрудничества между законодательными органами обеих стран.
“У нас очень хорошо работает парламентская комиссия между Национальным собранием Армении и Федеральным собранием. В марте у них состоится очередная встреча для обсуждения взаимодействия. Думаю, что это очень важная составляющая союзнических отношений между нашими странами”, — подчеркнула Валентина Матвиенко.