Գվարդիոլան ամռանը կարող է հեռանալ «Մանչեսթեր Սիթի»-ից
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հաղորդում է BBC-ն: Պարբերականի տեղեկություններով ՝ «քաղաքաբնակների» ճամբարում այժմ զգալի անորոշություն է պահպանվում Գվարդիոլայի ապագայի վերաբերյալ: Նշվում է, որ վերջնական որոշումը կկայացվի մրցաշրջանի ավարտին: Եթե իսպանացի մասնագետը փոխի նախնական որոշումը և մնա ակումբում, դժվար թե երկարաձգի գործող պայմանագիրը, որի ժամկետը լրանում է 2027 թվականին:
Այս պահին «Մանչեսթեր Սիթի»-ն 24 խաղից հետո 47 միավորով զբաղեցնում է Անգլիայի առաջնության մրցաշարային աղյուսակի երկրորդ հորիզոնականը: Բացի այդ, թիմը դուրս է եկել Չեմպիոնների Լիգայի 1/8 եզրափակիչ, Անգլիական լիգայի գավաթի եզրափակիչ և երկրի Գավաթի 1/16 եզրափակիչ:
Գվարդիոլան 55 տարեկան է: Նա «Մանչեսթեր Սիթի»-ն գլխավորում է 2016 թվականից: Նրա ղեկավարությամբ ակումբը վեց անգամ դարձել է Անգլիայի չեմպիոն, երկու անգամ նվաճել է երկրի գավաթը, չորս անգամ ՝ լիգայի գավաթը և երեք անգամ ՝ Անգլիայի սուպերգավաթը: 2023 թվականին «Մանչեսթեր Սիթի»-ն հաղթել է Չեմպիոնների «լիգայում, ՈւԵՖԱ-ի Սուպերգավաթում և աշխարհի ակումբային առաջնությունում:

Гвардиола летом может покинуть “Манчестер Сити”
Главный тренер английского клуба “Манчестер Сити” Пеп Гвардиола намерен покинуть клуб летом 2026 года.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает BBC. По данным издания, в лагере “горожан” в настоящее время царит значительная неопределенность относительно будущего Гвардиолы. Отмечается, что окончательное решение будет принято в конце сезона. Если испанский специалист изменит свое первоначальное решение и останется в клубе, он вряд ли продлит действующий контракт, истекающий в 2027 году.
На данный момент “Манчестер Сити” с 47 очками после 24 матчей занимает второе место в турнирной таблице английского чемпионата. Команда дошла до 1/8 финала Лиги чемпионов, финала Кубка английской лиги и 1/16 финала Кубка страны.
Гвардиоле 55 лет. Он возглавляет “Манчестер Сити” с 2016 года. Под его руководством клуб шесть раз выигрывал Премьер-лигу Англии, дважды — Кубок Англии, четыре раза — Кубок Лиги и трижды — Суперкубок Англии. В 2023 году “Манчестер Сити” выиграл Лигу чемпионов, Суперкубок УЕФА и Клубный чемпионат мира.