Հայկ Կոնջորյանն ու Շվեյցարիայի դեսպանը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հունվարի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Անդրեա Բարբարա Բաումանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ ողջունելով հյուրին՝ Հայկ Կոնջորյանն արժեւորել է Հայաստան-Շվեյցարիա սերտ համագործակցությունը: Խմբակցության ղեկավարը բարձր է գնահատել Հայաստանում ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացմանն ու տարածաշրջանում երկարատեւ խաղաղության հաստատմանն ուղղված Շվեյցարիայի կառավարության աջակցությունը:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության եւ բարգավաճման» (ԹՐԻՓՓ) նախագծին:

Parliamentary majority leader MP Hayk Konjoryan (Civil Contract) held a meeting on Thursday with the Ambassador of Switzerland to Armenia, Andrea Barbara Baumann.
MP Konjoryan spoke highly of the close cooperation between Armenia and Switzerland. The head of the Civil Contract faction in parliament highly appreciated the Swiss government’s support for the development of democratic institutions in Armenia and the establishment of lasting peace in the region.
The lawmaker and the Swiss ambassador discussed regional developments. The Trump Route for International Peace and Prosperity (TRIPP) project was also discussed.