ՀՀ ՆԳ նախարարն ու ոստիկանապետը «Եռաբլուր»-ում հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը հանուն հայրենիքի զոհաբերած հայորդիների հիշատակին
Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի օրվա կապակցությամբ Հայաստանի ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը, ՆԳՆ ոստիկանության պետ-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանն այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը հանուն հայրենիքի զոհաբերած հայորդիների հիշատակին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ նախարարն ու ոստիկանապետը ծաղիկներ են խոնարհել սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին և ծաղկեպսակ՝ զոհված ազատամարտիկների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

В Ераблуре министр ВД Армении и начальник полиции воздали дань памяти сынов армянского народа, отдавших жизни за родину
По случаю Дня памяти погибших, защищая родину, министр внутренних дел Армении Арпине Саргсян, начальник полиции Министерства внутренних дел и заместитель министра внутренних дел Камо Цуцулян посетили военный пантеон в Ераблуре, чтобы почтить память армян, отдавших свои жизни за родину.
Как передает Арменпресс, Министерство внутренних дел сообщает, что министр и начальник полиции возложили цветы к могилам генерала Вазгена Саргсяна и Андраника Озаняна, а также венок к мемориальному комплексу, посвященному памяти павших борцов за свободу.