ՆԳ նախարարը տեսակցել է վթարի հետևանքով վնասվածքներ ստացած հրշեջ-փրկարարներին
Հայաստանի ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը, ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Կամո Ցուցուլյանի ուղեկցությամբ, այցելել է ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում, վթարի հետևանքով վնասվածքներ ստացած ՆԳՆ ՓԾ Լոռու մարզային փրկարարական վարչության Վանաձորի թիվ 2 հրշեջ-փրկարարական ջոկատի ծառայողներին։
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ նախարարությունից հայտնում են, որ Արփինե Սարգսյանը հետաքրքրվել է նրանց առողջական վիճակով։ Բժիշկները վստահեցրել են, որ հրշեջ-փրկարարների կյանքին վտանգ չի սպառնում։
ՆԳ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել փրկարարներին անձնվեր ծառայության համար և մաղթել արագ ապաքինում։
Նոյեմբերի 26-ին Տավուշի մարզում հրդեհաշիջման աշխատանքների իրականացման ընթացքում հրշեջ-փրկարարական ջոկատի ծառայողական մեքենան ենթարկվել է վթարի, ինչի հետևանքով զոհվել է հրշեջ-փրկարար, փ/ծ սերժանտ Տարոն Սիմոնյանը։

Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan and Head of the Rescue Service/Deputy Minister of Internal Affairs Kamo Tsutsulyan visited on Thursday in a Yerevan hospital the rescuer-firefighters who survived a fatal vehicle crash during wildfire response efforts in the country’s northeast.
According to doctors, the injured rescuers from the Lori Regional Rescue Department’s Vanadzor Firefighting-Rescue Squad No. 2 are in stable, non-life-threatening condition.
Minister Sargsyan thanked the rescuer-firefighters for their service and wished them a speedy recovery.
Sergeant Taron Simonyan of the same squad died after a service vehicle crashed on Wednesday while responding to wildfires in Armenia’s Tavush Province. Four rescuer-firefighters were injured.