Վստահ ենք մեր ուժերին. Ռուբեն Նազարեթյանը` ԵԱ-ի հաղթանակների մասին
Հայաստանի ֆուտզալի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռուբեն Նազարեթյանը խոսել է իր թիմի՝ ԵԱ-ի քառորդ եզրափակիչ դուրս գալու մասին:
«Հրաշալի զգացողություն ունեմ, այնպիսին, ինչպիսին երկար ժամանակ չեմ ունեցել: Լիահույս եմ, որ շարունակելու ենք ուրախություն պարգևել մեր ազգին: Վստահ ենք մեր ուժերին, որը ստացել ենք դեռևս Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլից և այդ վստահությամբ կմոտենանք նաև վերջին տուրի խաղին Լիտվայի դեմ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասել է Նազարեթյանը:
Եվրոպայի առաջնության խմբային փուլի վերջին հանդիպումը ընտրանին կանցկացնի հունվարի 28-ին՝ մրցելով Լիտվայի հավաքականի հետ:
Հայաստանի հավաքականը, որը պատմության մեջ առաջին անգամ է հանդես գալիս Եվրոպայի առաջնությունների եզրափակիչ փուլում, ապահովել է իր տեղը Եվրո-2026-ի քառորդ եզրափակչում: Խմբային փուլի մեկնարկային խաղում Ռուբեն Նազարեթյանի սաները 2:1 հաշվով հաղթել էին Ուկրաինային, այնուհետ 5:4 հաշվով պարտության էին մատնել չեխերին և այժմ 6 միավորով գլխավորում են B խմբի մրցաշարային աղյուսակը:

Мы уверены в своих силах - Рубен Назаретян о победах на чемпионате Европы
Главный тренер сборной Армении по футзалу Рубен Назаретян рассказал о выходе своей команды в четвертьфинал чемпионата Европы.
«У меня прекрасное чувство, которого я давно не исрытывал. Уверен, что мы продолжим приносить радость нашей стране. Мы уверены в своих силах, которые мы приобрели с отборочного раунда чемпионата Европы, и с этой уверенностью мы подойдем и к матчу финального раунда против Литвы», — сказал Назаретян, сообщает Арменпресс.
Команда проведет последний матч группового этапа чемпионата Европы 28 января, встретившись с литовской командой.
Сборная Армении, впервые в истории выступившая в финальном раунде чемпионата Европы, обеспечила себе место в четвертьфинале Евро-2026. В первом матче группового этапа команда Рубена Назаретяна обыграла Украину со счетом 2:1, затем победила чехов со счетом 5:4 и теперь лидирует в группе B с 6 очками.