Թենիսիստ Կարեն Խաչանովն ավարտում է պայքարն Ավստրալիայի բաց առաջնությունում
Հայկական արմատներով ռուսաստանցի թենիսիստ, աշխարհի 18-րդ ռակետ Կարեն Խաչանովն ավարտում է պայքարը «Մեծ սաղավարտի» տարվա առաջին մրցաշարում` Ավստրալիայի բաց առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Մելբուռնում ընթացող «Australian Open»-ի տղամարդկանց մենախաղի երրորդ շրջանում Խաչանովը մրցեց աշխարհի 25-րդ ռակետ Իտալիան ներկայացնող Լուցիանո Դարդերիի հետ: Մոտ 3,5 ժամ ձգված մրցախաղում Խաչանովը զիջեց 4 սեթից հետո` 6:7, 6:3, 3:6, 4:6 հաշվով:
Կարեն Խաչանովը պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) վարկանիշային աղյուսակում 18-րդն է: Նա 4 անգամ հաղթել է միջազգային ֆեդերացիայի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարում: Խաչանովը Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր է:

Теннисист Карен Хачанов завершил выступление на Australian Open
Карен Хачанов — российский теннисист армянского происхождения, занимающий 18-е место в мировом рейтинге, завершил выступление на первом турнире Большого шлема года — Открытом чемпионате Австралии.
Как передает Арменпресс, в третьем раунде мужского одиночного разряда Открытого чемпионата Австралии в Мельбурне Хачанов встретился с 25-й ракеткой, итальянцем Лучано Дардери. В матче, длившемся около 3,5 часов, Хачанов проиграл после 4 сетов со счетом 6:7, 6:3, 3:6, 4:6.
Карен Хачанов занимает 18-е место в рейтинге Ассоциации профессиональных теннисистов (ATP). Он четырежды становился победителем турнира, проводимого под эгидой международной федерации. Хачанов — серебряный призёр 32-й летней Олимпийской игры в Токио.