«Վան»-ի ֆուտբոլիստը միացել է «Փյունիկ»-ին
«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը նոր համալրում ունի․ թիմին է միացել բրազիլացի եզրային պաշտպան Խամես Սանթոսը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: 30-ամյա ֆուտբոլիստը նախկինում հանդես է եկել բրազիլական «Ինտեր դե Լագեսում», «Բրագանտինոյում», «Սամպայո Կորեայում» և «Կամպինենսեում»։
2019 թվականի օգոստոսին Խամեսը տեղափոխվել է Երևանի «Արարատ», իսկ հաջորդ մրցաշրջանն անցկացրել է Երևանի «Ուրարտուում»։
Այնուհետև Խամես Սանթոսը 1,5 տարի ելույթ է ունեցել Երևանի «Ալաշկերտում»։ Վերջինիս կազմում նա մասնակցել է Կոնֆերենցիաների լիգայի 2021/22 թթ․ խաղարկության խմբային փուլի 5 հանդիպումների։
2023 թվականի հունվարին բրազիլացի ֆուտբոլիստը տեղափոխվել է «Փյունիկ»: 2023/24 թթ. մրցաշրջանում նա «Փյունիկի» հետ նվաճել է Հայաստանի չեմպիոնի կոչումը։
Խամես Սանթոսը «Փյունիկ»-ում անցկացրել է 72 հանդիպում, որոնցում դարձել է 8 գոլի և 9 գոլային փոխանցման հեղինակ։
Նախորդ տարվա հունվարին Խամեսը տեղափոխվել է Երևանի «Նոա», որի հետ դարձել է Հայաստանի 2024/25 թթ․ մրցաշրջանի չեմպիոն ու գավաթակիր։
Խամես Սանթոսի նախորդ թիմը Չարենցավանի «Վանն» էր, որտեղ հանդես էր գալիս 2025 թվականի օգոստոսից։ Ընթացիկ մրցաշարջանի առաջին հատվածում նա «Վանի» կազմում մասնակցել է 16 հանդիպման և կատարել մեկ գոլային փոխանցում։

Защитник Хамес Сантос присоединился к ФК «Пюник»
Футбольный клуб «Пюник» пополнился новым игроком: к команде присоединился бразильский защитник Хамес Сантос.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе ФК «Пюник», 30-летний футболист ранее выступал за бразильские клубы «Интер де Лагес», «Брагантино», «Сампайо Корреа» и «Кампиненсе».
В августе 2019 года Хамес перешёл в ереванский «Арарат», а следующий сезон провёл в составе ереванского «Урарту».
Затем Хамес Сантос в течение 1,5 лет выступал за ереванский «Алашкерт». В составе этого клуба он принял участие в 5 матчах группового этапа Лиги конференций УЕФА сезона 2021/22.
В январе 2023 года бразильский футболист перешёл в «Пюник» и быстро закрепился в основном составе команды. В сезоне 2023/24 вместе с «Пюником» он завоевал титул чемпиона Армении.
Всего Хамес Сантос провёл за команду «Пюник» 72 матча, в которых отметился 8 голами и 9 результативными передачами.
В январе прошлого года Хамес перешёл в ереванский «Ноа», с которым стал чемпионом и обладателем Кубка Армении сезона 2024/25.
Предыдущим клубом Хамеса Сантоса был чаренцаванский «Ван», за который он выступал с августа 2025 года. В первой части текущего сезона он принял участие в 16 матчах и отдал одну голевую передачу.