Վարչապետի մամուլի քարտուղարը լրագրողներին հորդորում է հարգել Բաքվից վերադարձված անձանց անձնական կյանքի իրավունքը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը լրագրողներին հորդորում է առավելագույն պատասխանատվությամբ և զգայունությամբ մոտենալ Ադրբեջանի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն վերադարձված անձանց թեմային։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բաղդասարյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հորդորում ենք հարգել նրանց և նրանց ընտանիքների անձնական կյանքի իրավունքը, ինչպես նաև իրենց կողմից կայացված որոշումները՝ հանրայնացման, տեսալուսանկարահանման կամ հրապարակայնության այլ ձևերի վերաբերյալ»,- նշել է Նազելի Բաղդասարյանը։
2026 թվականի հունվարի 14–ին Ադրբեջանը Հայաստանին է վերադարձրել 4 գերիների՝ Գեւորգ Սուջյանին, Դավիթ Դավթյանին, Վիգեն Էուլջեքջյանին և Վագիֆ Խաչատրյանին։

Prime Minister’s Press Secretary urges journalists to respect rights of persons returned from Azerbaijan
The Press Secretary of the Prime Minister of the Republic of Armenia, Nazeli Baghdasaryan, has urged journalists to approach coverage of individuals returned to Armenia from Azerbaijan with the utmost responsibility and sensitivity.
Writing on her Facebook page, Baghdasaryan emphasized the need to respect the right to privacy of these individuals and their families, as well as the decisions they have made regarding any type of publication.