Վարչապետի մամուլի քարտուղարը լրագրողներին հորդորում է հարգել Բաքվից վերադարձված անձանց անձնական կյանքի իրավունքը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը լրագրողներին հորդորում է առավելագույն պատասխանատվությամբ և զգայունությամբ մոտենալ Ադրբեջանի Հանրապետությունից Հայաստանի Հանրապետություն վերադարձված անձանց թեմային։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Բաղդասարյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հորդորում ենք հարգել նրանց և նրանց ընտանիքների անձնական կյանքի իրավունքը, ինչպես նաև իրենց կողմից կայացված որոշումները՝ հանրայնացման, տեսալուսանկարահանման կամ հրապարակայնության այլ ձևերի վերաբերյալ»,- նշել է Նազելի Բաղդասարյանը։
2026 թվականի հունվարի 14–ին Ադրբեջանը Հայաստանին է վերադարձրել 4 գերիների՝ Գեւորգ Սուջյանին, Դավիթ Դավթյանին, Վիգեն Էուլջեքջյանին և Վագիֆ Խաչատրյանին։

Пресс-секретарь премьер-министра призвала журналистов уважать право возвращенных из Баку лиц на частную жизнь
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян призвала журналистов с максимальной ответственностью и деликатностью подходить к теме лиц, возвращенных в Армению из Азербайджана. Как сообщает Арменпресс, об этом Багдасарян написала на своей странице в Facebook.
«Призываем уважать право этих людей и их семей на частную жизнь, а также принятые ими решения относительно публикации, видеосъемки или других форм публичности», — отметила Назели Багдасарян.
14 января 2026 года Азербайджан вернул в Армению 4 военнопленных: Геворга Суджяна, Давида Давтяна, Вигена Эулджекджяна и Вагифа Хачатряна.