Մոսկվայի օդանավակայաններում ԱԹՍ-ների հարձակումից հետո հետաձգվել և չեղարկվել է ավելի քան 300 չվերթ
Մոսկվայի «Շերեմետևո» և «Վնուկովո» օդանավակայաններում նախօրեին սահմանված սահմանափակումների պատճառով հետաձգվել է ավելի քան 270 չվերթ, չեղարկվել՝ 42-ը, իսկ ևս 69-ը վերահասցեագրվել է այլընտրանքային օդանավակայաններ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Շերեմետևոն» պարզաբանել է, որ չեղարկվել է 17 մուտքային և ելքային չվերթ, հետաձգվել՝ 32-ը, իսկ ևս 49-ը՝ վերահասցեագրվել է այլընտրանքային օդանավակայաններ։
«Աէրոֆլոտը» հայտարարել է, որ ստիպված է եղել շտկել իր ժամանակացույցը՝ փոխելով մի շարք չվերթների ժամանակացույցը։ Մոսկվա մեկնող որոշ չվերթներ վերահասցեագրվել են Դոմոդեդովոյի, Սանկտ Պետերբուրգի, Նիժնի Նովգորոդի, Կազանի, Սարատովի, Սամարայի և Եկատերինբուրգի այլընտրանքային օդանավակայաններ։ «Պոբեդա» ավիաընկերությունը նույնպես հայտարարել է իր չվերթների «հարկադիր փոփոխության» մասին։
Դեկտեմբերի 27-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 17:00-ի սահմաններում, «Շերեմետևո» և «Վնուկովո» օդանավակայանները ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցրել ինքնաթիռների ժամանման և մեկնման համար՝ ելնելով թռիչքների անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությունից: Սահմանափակումները վերացվել են կեսգիշերի սահմաններում: Մոսկվայի «Դոմոդեդովո»-ն հայտնել է, որ օդանավակայանը գործում է սովորական ռեժիմով։
Մեկ օր առաջ Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտարարել էր, որ ՀՕՊ ուժերը խոցել են մայրաքաղաքի ուղղությամբ թռչող առնվազն 20 անօդաչու թռչող սարք:

После атаки беспилотников в московских аэропортах задержаны и отменены более 300 рейсов
Из-за введенных накануне ограничений в московских аэропортах Шереметьево и Внуково были задержаны более 270 рейсов, отменены — 42, а еще 69 ушли на запасные аэродромы.
В самом Шереметьево уточнили, что на прилет и вылет было отменено по 17 рейсов, задержались 32 рейса, а еще 49 ушли на запасные аэродромы.
«Аэрофлот» сообщил, что вынужденно корректирует расписание - перенося время вылета ряда рейсов. Часть рейсов, летевших в Москву, перенаправили на запасные аэродромы в Домодедово, Санкт-Петербург, Нижний Новгород, Казань, Саратов, Самару, Екатеринбург. Авиакомпания «Победа» также уведомила о вынужденной корректировке рейсов.
Аэропорты Шереметьево и Внуково ввели временные ограничения на прием и отправку самолетов около 17 часов по Москве 27 декабря, объяснив это необходимостью обеспечить безопасность полетов. Около полуночи ограничения были сняты. В московском Домодедово сообщили, что аэропорт работает в штатном режиме.
За день до этого мэр Москвы Собянин сообщил, что силы ПВО сбили не менее 20 дронов, летевших в направлении столицы.