Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը կմասնակցի IBA-ի աշխարհի առաջնությանը
Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն, աշխարհի առաջնությունների քառակի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը կմասնակցի IBA-ի աշխարհի առաջնությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հովահննես Բաչկովը ելույթ կունենա 67 կգ քաշում: Հայ բռնցքամարտիկը վերջին տարիներին հիմնականում հանդես է գալիս պրոֆեսիոնալ ռինգում:
67 կգ քաշում ելույթ կունենա նաև Արմեն Մաշակարյանը, ով հանդես կգա միջազգային ֆեդերացիայի դրոշի ներքո։
IBA բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է ԱՄԷ-ի Դուբայ քաղաքում դեկտեմբերի 2-13-ը: Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 8 միլիոն դոլար: Առաջին տեղը զբաղեցրած բռնցքամարտիկները կստանան 300 հազար դոլար, երկրորդը` 150 հազար, երրորդը` 75 հազար և չորրորդը` 10 հազար դոլար, որից 50 տոկոսը կլինի բռնցքամարտիկինը, 25-ական տոկոսը մարզիչներինը ու ազգային ֆեդերացիաներինը: Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի որոշմամբ Օլիմպիական խաղերի որակավորման մրցաշարերը չի անցկացնում IBA-ն:

Бронзовый призёр Олимпийских игр Ованнес Бачков примет участие в чемпионате мира по боксу по версии IBA
Бронзовый призёр Олимпийских игр, четырёхкратный чемпион Европы, четырёхкратный бронзовый призёр чемпионатов мира Ованнес Бачков примет участие в чемпионате мира по боксу по версии IBA.
Как сообщает Арменпресс, в последние годы Бачков выступал преимущественно на профессиональном ринге. В этой весовой категории чемпионата мира Армения будет представлена двумя спортсменами. В весовой категории до 67 кг также выступит Армен Машакарян.
Чемпионат мира по боксу по версии IBA проходит в Дубае (ОАЭ) со 2 по 13 декабря. Призовой фонд турнира составляет 8 миллионов долларов. Боксёры, занявшие первое место, получат 300 000 долларов, второе — 150 000 долларов, третье — 75 000 долларов, четвёртое — 10 000 долларов. 50% призового фонда достанется боксеру, по 25% — тренерам и национальным федерациям.
По решению Международного олимпийского комитета IBA не проводит олимпийские квалификационные турниры.