Կառավարությունը ռազմարդյունաբերության զարգացման եռամյա պայմանագրերի ծրագրով կհատկացնի ավելի քան 150 մլրդ դրամ
ՀՀ կառավարությունը որոշում է կայացրել շարունակել ռազմարդյունաբերության զարգացմանն ուղղված եռամյա պայմանագրերի քաղաքականությունը` 2026-2028 թվականների համար նախատեսելով ավելի քան 150 մլրդ ՀՀ դրամ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը։
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը եռամյա նոր պայմանագրերի շուրջ քննարկումներն արդեն մեկնարկել է 30 ընկերությունների հետ։
Ռազմարդյունաբերության զարգացմանն ուղղված առաջին եռամյա ծրագիրը՝ 2023-2025 թվականների համար 28 ընկերությունների հետ կնքված պայմանագրային ավելի քան 171 մլրդ դրամի չափով, անկյունաքարային է հանդիսացել ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի զարգացման համար»,-գրել է Հայրապետյանը։

Правительство выделит более 150 млрд драмов в рамках программы развития оборонной промышленности
Правительство Армении приняло решение продолжить политику трехлетних контрактов, направленных на развитие военной промышленности, запланировав на 2026–2028 годы более 150 млрд драмов.
Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал министр высокотехнологической промышленности Республики Армения Мхитар Айрапетян.
«Министерство обороны Армении уже начало обсуждения новых трехлетних контрактов с 30 компаниями.
Первая трехлетняя программа, направленная на развитие военной промышленности, в рамках которой на 2023–2025 годы с 28 компаниями заключены контракты на сумму более 171 млрд драмов, стала краеугольным камнем развития военно-промышленного комплекса Республики Армения», — написал Айрапетян.